eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Czy powinnam składać deklarację VAT UE?


2023-02-09 12:55 autor: Monique1986

783 odsłon

Czy powinnam składać deklarację VAT UE?

Witam. Jestem czynnym podatnikiem VAT oraz VAT UE. Wystawiam faktury zwolnione z VAT dla unijnych klientów, którzy są osobami fizycznymi. Faktury dotyczą świadczenia usług poza granicami PL na rzecz tych osób. Czy w związku z tym mam obowiązek składać deklarację VAT UE?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2023-03-02 12:32 autor odpowiedzi: Krzysztof S.

    w VAT UE wykazujemy tylko transakcje wewnątrzwspólnotowe (świadczenie usług zgodnie z art. 28b dla podatników-w uproszczeniu można przyjąć firm, dostawy i nabycia wewnątrzwspólnotowe)

    KLM TAX Krzysztof Skrzypek doradca podatkowy 12444

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania