eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Żłobek a VAT


2019-07-30 10:40 autor: sachem

3 377 odsłon

Żłobek a VAT

Czy żłobek niepubliczny zwolniony jest z podatku VAT od wpisowego (rezerwacja miejsca), czesnego z tytułu opieki, opłaty żywieniowej? Czy jest gdzieś jakaś opinia na ten temat?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • anetap90

    Dodano 2019-07-03 09:00 przez anetap90

    VAT proporcjonalny

    Witam, firma rozlicza VAT proporcjonalnie. Proporcja za rok poprzedni wyniosła 3%, generalnie działalność oparta jest na stawce zwolnionej, a proporcja wynikła z faktu, iż w grudniu zeszłego roku jednorazowo zaistniała faktura z 23% VAT. Pytanie: czy firma może nadal stosować proporcję, mimo że ma t...

  • marekb4

    Dodano 2019-06-17 12:32 przez marekb4

    Nowa matryca stawek i VAT na kasie fiskalnej

    Dzień dobry,bardzo proszę o pomoc. O ile z wpisaniem stawek od A do E nie mam problemu, to nie wiem, co mam wpisać w pozycji F i G. Nie jestem płatnikiem podatku VAT. Korzystam ze zwolnienia art. 113 ust 1 i 9. Czy pozycję F i G mam ustawić jako nieaktywne czy muszę tam coś wpisać?

  • ashruk

    Dodano 2019-04-01 13:27 przez ashruk

    VAT przy usłudze szkoleniowej - projekt UE

    Witam,Prowadzę firmę szkoleniową i od pewnego czasu przymierzam się, aby wziąć udział w projekcie UE, w ramach którego będę wykonywała określone poniżej usługi:Usługę diagnozy sytuacji problemowej, zasobów, potencjału, predyspozycji i potrzeb wraz z opracowaniem ścieżki reintegracji dla uczestników ...

  • konto usunięte

    Dodano 2019-02-19 19:44 przez konto usunięte

    Zajęcia pozalekcyjne - zwolnienie z VAT

    Witam,  
    aktualnie posiadam jednoosobową działalność związaną z rozwojem oprogramowania. Zastanawiam się nad rozpoczęciem prowadzenia zajęć z nauki programowania dla dzieci. Zajęcia odbywałyby się w szkołach, od których wynajmowałbym sale.
    Byłyby to dodatkowe, odpłatne, zajęcia pozalekcyjne, niezwią...

  • fishfinance

    Dodano 2019-10-15 13:07 przez fishfinance

    Łączenie przychodów z działalności zwolnionej i nie zwolnionej z VAT

    Dzień dobry,mam pytanie odnośnie zwolnienia z VAT z uwagi na obroty do 200 000 PLN. Mianowicie: Jeżeli moja główna działalność w firmie jest zwolniona z VAT bez względu na obroty i np. suma przychodów z tej działalności wynosi 300 000 zł i dodatkowo parę razy w roku wykonam usługę, gdzie rodzaj tej ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania