eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Działalność w formie ryczałtu


2017-12-13 13:10 autor: Skup1

1 898 odsłon

Działalność w formie ryczałtu

Witam,

chciałbym prowadzić skup - sprzedaż złomu metali kolorowych. Będę skupował od osób fizycznych, a sprzedawał firmie będącej płatnikiem VAT.

Czy własną działalność mogę prowadzić w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych i czy mogę mojemu odbiorcy wystawić rachunek z adnotacją o "odwrotnym obciążeniu"? Czy muszę być VAT-owcem?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2017-12-13 14:16 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Jak chcemy odwrotne obciążenie - to obowiązkowa rejestracja do VAT i rozliczanie tego podatku. Niemniej w podatku dochodowym ryczałt można wybrać.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • piotrekq

    Dodano 2013-05-23 13:02 przez piotrekq

    Ryczałt ewidencjonowany a możliwość wystawiania faktur VAT

    Witam,
    Chcę założyć działalność, chciałbym produkować schody młynarskie, pytanie moje jest takie czy będąc na ryczałcie będę mógł sprzedawać do hurtowni budowlanych jak i osób fizycznych na rachunek uproszczony? Czy hurtownie biorą tylko towar na faktury VAT czy tez wezmą na rachunek?

  • Connectum

    Dodano 2013-04-11 11:54 przez Connectum

    Zakładam firmę. Jaki podatek wybrać?

    Dzień dobry!
    Planuję rozpoczęcie działalności polegającej na inicjowaniu kontaktów pomiędzy biznesem a organizacjami pozarządowymi. W ramach tej działalności będziemy się też zajmować weryfikacją wiarygodności tychże organizacji na potrzeby klienta biznesowego, ale również indywidualnego.
    Jako formę...

  • Falus

    Dodano 2013-02-19 21:54 przez Falus

    Działalność na ryczałcie a VAT

    Prowadzę działalność na ryczałcie. Czy mogę być również na VAT? Jeżeli tak, to co mi to daje i jakie mam z tego korzyści?

  • Aganan

    Dodano 2017-03-12 22:02 przez Aganan

    Ryczałt ewidencjonowany a korzystanie z prywatnego samochodu osobowego

    Prowadzę działalność gospodarczą jako osoba fizyczna, jestem VAT-owcem. Od tego roku przeszedłem na rozliczanie podatku za pomocą ryczałtu ewidencjonowanego (poprzednio rozliczałem się na zasadach ogólnych). W działalności korzystam z prywatnego samochodu osobowego. Czy koszty użytkowania mogę jakoś...

  • kierowca

    Dodano 2017-11-14 19:39 przez kierowca

    Zakup laptopa na firmę

    Prowadzę działalność gospodarczą jestem ryczałtowcem 8,5%, ale jestem i VAT-owcem.Chcę kupić laptopa na firmę, koszt laptopa 3000 tys. zł brutto. Co mogę rozliczyć przy zakupie takiego sprzętu? Czy jest to środek trwały? I jak ewentualnie będę zamykał firmę jak go rozliczyć?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Ulga na złe długi przy odwróconym VAT na towary i usługi

    Ulga na złe długi przy odwróconym VAT na towary i usługi

    Transakcji, w których to VAT rozlicza nie sprzedawca, a nabywca - mamy coraz więcej. I nie chodzi tutaj tylko o obrót z zagranicą (gdzie VAT jest rozliczany w ramach importu usług czy WNT), ale także krajowy. Mamy obecnie już dwa załączniki ...

  • Ulga na złe długi przy odwróconym VAT

    Ulga na złe długi przy odwróconym VAT

    Dłużnik, który w określonym terminie nie ureguluje swoich zobowiązań, musi zwrócić do fiskusa odliczony wcześniej VAT. Korektę podatku należy wykazać w deklaracji za miesiąc, w którym jest ona wymagana. Rodzi się przy tym problem, czy ...

  • Utrata prawa do zwolnienia w VAT w trakcie roku

    Utrata prawa do zwolnienia w VAT w trakcie roku

    Za przedsiębiorcami już połowa roku. Ci, którzy korzystają ze zwolnienia w VAT, powinni zacząć uważniej monitorować wartość sprzedaży. Przekroczenie 150 000 zł spowoduje u nich utratę prawa do zwolnienia, a co za tym idzie, zrodzi ...

  • Ulga na złe długi przy odwrotnym obciążeniu?

    Ulga na złe długi przy odwrotnym obciążeniu?

    W niektórych przypadkach obowiązek rozliczenia podatku należnego został przeniesiony ze sprzedawcy na nabywcę. Powyższe występuje przede wszystkim przy imporcie usług czy wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów, a więc generalnie w ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania