eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › WNT - kolejny przypadek


2017-10-11 07:08 autor: anetasz

3 320 odsłon

WNT - kolejny przypadek

Dzień dobry,

mam pewien dylemat... co w sytuacji kiedy 26 września otrzymuję fakturę WNT z datą czerwcową? Z VAT należny cofam się do czerwca, natomiast kiedy mogę odliczyć VAT naliczony?

Przepisy mówią o 3 miesiącach od miesiąca, w którym faktura VAT została wystawiona, więc ten warunek spełniam, ale sierpniową deklarację mam już wysłaną... Co zrobić?

Pytanie zaktualizowano 2017-10-11 15:15

WNT/WNU korekta – obowiązek podatkowy

we wrześniu otrzymałam fakturę WNT z datą czerwcową. Zrobiłam korektę VAT należny w czerwcu, ale nie wiem kiedy mogę odliczyć naliczony? W czerwcu czy w bieżącej deklaracji?

Te 3 miesiące na odliczenie liczą się od daty wystawienia faktury VAT tj. czerwiec/lipiec/sierpień i w moim przypadku już minęły, więc naliczony mam pomniejszyć we wrześniu?

Pytanie zaktualizowano 2017-10-11 15:15

Doczytałam sprawę i dobrze zrobiłam korygując VAT należny i naliczony w deklaracji czerwcowej, bo sierpniowa nie była jeszcze zamknięta.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania