eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Faktura odwrotne obciążenie


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2017-01-31 14:58 autor: ciekwaskakobieta

2 340 odsłon

Faktura odwrotne obciążenie

Jaki VAT należy zastosować przy wystawieniu faktury za wyprodukowanie np. drzwi i ich usługę zamontowania? Oczywiście jesteśmy podwykonawcą i warunki co do nabywcy spełnione.

Czy rozdzielamy to jako dwie pozycje na fakturze, czyli VAT 23% za np. drzwi a za usługę VAT odwrotne obciążenie, czy jedna stawka dla całości? Pytanie tylko jaki VAT?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-02-01 07:18 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Zapewne w umowie jest mowa o kompleksowej usłudze budowlanej, czyli wymianie stolarki drzwiowej (z własnego materiału). I tak bym powyższe potraktował. Na tej samej zasadzie stosuje się obniżoną stawkę VAT (8%) do takich usług w budownictwie mieszkaniowym. Nikt tutaj nie wystawia towaru na 23% i usług montażu/wymiany na 8%, tylko całość - jako usługa wymiany/montażu stolarki na 8%.

  ciekwaskakobieta skomentował/a odpowiedź 2017-02-01 10:03

  Dziękuję za powyższą odpowiedź. Mam jeszcze pytanie dotyczące usług budowlanych mieszczących się w załączniku nr 14 o VAT. Wykonujemy je jako podwykonawca i ich rozpoczęcie odbyło się pod koniec roku 2016 a zakończenie nastąpiło na koniec stycznia 2017r. Zaliczki ani przedpłaty nie otrzymaliśmy żadnej z tego tytułu. Jest za to protokół odbioru poświadczający zakończenie usługi w styczniu 2017 r. Jaki Vat mamy zastosować chcąc wystawić fakturę sprzedażową?

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • mario77

  Dodano 2017-05-24 19:52 przez mario77

  Kiedy odwrotne obciążenie przy usługach spawalniczych?

  Wykonuję usługi spawalnicze na rafinerii jako podwykonawca. Za pracę wystawiłem fakturę, spawanie rurociągów część faktury, a część  spawanie konstrukcji. Wystawiłem fakturę z VAT i wezwano mnie do korekty (firma, dla której wykonywałem usługi), aby wystawić całą fakturę o.o. Od faktury odprowadziłe...

 • grikus

  Dodano 2016-11-26 09:08 przez grikus

  Rozliczenie VAT a faktura

  Dzień dobry,prowadzę usługi wykonawcze na terenie Francji. Za te usługi wystawiam faktury bez VAT. Czy jest możliwe aby przy zakupie tych usług od podwykonawców również otrzymywać fakturę bez VAT?

 • aga104

  Dodano 2016-07-13 12:01 przez aga104

  VAT 8% na firmę

  Witam,czy zmiana faktury z osoby prywatnej na firmę przy budowie domu mieszkalnego zmiania VAT z 8 na 23%, czy mogę wystawić fakturę 8% na firmę?Pozdrawiam

 • ciekwaskakobieta

  Dodano 2017-02-14 11:39 przez ciekwaskakobieta

  VAT odwrotne obciążenie przy usługach budowlanych na przełomie roku

  Mam pytanie dotyczące usług budowlanych mieszczących się w załączniku nr 14 o VAT. Wykonujemy je jako podwykonawca i ich rozpoczęcie odbyło się pod koniec roku 2016 a zakończenie nastąpiło na koniec stycznia 2017 r.
  Zaliczki ani przedpłaty nie otrzymaliśmy żadnej z tego tytułu. Jest za to protokół ...

 • Nena2

  Dodano 2016-03-08 22:04 przez Nena2

  Podatki i faktury

  Witam,prowadzę działalność gospodarczą handlowo-usługową. Prowadzę sklep motoryzacyjny wraz z usługami. Jestem na 23%. Chciałbym rozszerzyć swoje usługi na zrywkę i pozyskanie drewna wiem, że jest opodatkowana stawką 8%. Będę miał spisaną umowę z wykonawcą, a będę podwykonawcą. Moje pytanie dotyczy:...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania