eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Samochód w firmie, jak to obecnie jest?


2009-03-30 22:22 autor: konto usunięte

1 661 odsłon

Samochód w firmie, jak to obecnie jest?

W lutym kupiłem samochód dostawczy Renault RAPID. Posiada on 2 miejsca siedzące, kratkę + budę do przewożenia towarów. Po jego zakupie udałem się do okręgowej stacji kontroli pojazdów w celu wydania zaświadczenia, że pojazd spełnia warunki do odliczenia podatku VAT i takie otrzymałem. Jednak jakie było moje zdziwienie, kiedy dowiedziałem się, że przypuszczalnie wcale VAT-u z paliwa odliczać nie będę mógł, ponieważ zmieniły się przepisy. Obecnie, aby odliczyć VAT "podobno" samochód musi być zarejestrowany jako ciężarowy i posiadać ponad 500 kg ładowności?! Czy to jest prawda? Mój pojazd jest oczywiście zarejestrowany jako ciężarowy, ale ma o zgrozo tylko 450 kg ładowności w dowodzie. Wynika z tego, że za "panowania" starych przepisów mógłbym odliczać VAT z paliwa, a obecnie nie mogę tego zrobić?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2009-04-06 15:32 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Obecnie przepisy ustawy o VAT zostały uznane za niezgodne z prawem wspólnotowym, ale z ustawy wykreślone nie zostały. Tym samym zawsze można się na nie powoływać i przynajmniej do zmiany ustawy VAT od paliwa odliczać. Jaka będzie nowa definicja samochodów, w zakresie których będzie ograniczenie odliczenia podatku - tego jeszcze nikt nie wie.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania