eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Zakup ogłoszenia internetowego w serwisie Gumtree Polska prowadzonego przez zagraniczną spółkę a VAT


2015-11-24 10:48 autor: olap4

8 575 odsłon

Zakup ogłoszenia internetowego w serwisie Gumtree Polska prowadzonego przez zagraniczną spółkę a VAT

Witam,

polska spółka wykupiła zamieszczenie ogłoszenia rekrutacyjnego w serwisie Gumtree Polska, który prowadzony jest przez spółkę z Holandii. Kupujący po dokonaniu zapłaty wydrukował we własnym zakresie z portalu dokument potwierdzający transakcję. Jest to rachunek z kwotą netto, kwotą podatku VAT oraz kwotą brutto.

Jak rozliczyć taki dokument pod kątem VAT? Czy mówimy tu o imporcie usług elektronicznych i potrzebie rozliczenia transakcji w Polsce? Czy fakt, że na rachunku mamy wskazany VAT oznacza, że kupujący nie ma obowiązku rozliczania VAT należnego od tej transakcji (jedynie odliczy VAT z dokumentu)?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-04-24 09:56 autor odpowiedzi: Gra62

  Właśnie borykam się z tym samym problemem. Jeśli ktoś wie proszę o pomoc.

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-04-25 07:11 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  zagranicznego VAT-u w Polsce odliczyć nie można. Rozumiem, że kupuje tutaj także przedsiębiorca. Wówczas od usług reklamowych należy rozpoznać import usług, czyli rozliczyć zarówno VAT należny jak i naliczony od wartości brutto faktury.

  Chyba że jest to polski VAT 23% a faktura została wystawiona przez polskiego przedstawiciela podatkowego. Proszę podać więcej informacji. Jak owa faktura wygląda. Jaki NIP sprzedawcy został na niej wskazany?

  olap4 skomentował/a odpowiedź 2016-08-08 09:53

  jest to rachunek, nie ma faktury. Wydruk z portalu jest bez danych nabywcy. Są dane sprzedawcy wraz z jego zagranicznym NIP. Rachunek zawiera numer ogłoszenia, koszt netto, kwotę VAT z polską stawką 23% oraz kwotę brutto. Cz yw takiej sytuacji należy rozpoznać import usług?

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Marina

  Dodano 2017-08-14 16:18 przez Marina

  Rozliczenie podatku VAT

  Dzień dobry,spółka ma zamiar sprzedać samochód osobie fizycznej. Jak w takim razie rozliczyć podatek VAT?Z poważaniem

 • Pioter83

  Dodano 2015-09-10 11:13 przez Pioter83

  Sprzedaż wierzytelności spółki, a VAT na metodzie kasowej

  Witam serdecznie,prowadzę spółkę z o.o. komandytową na metodzie kasowej rozliczania podatku VAT. Nagromadziło nam się ok. 100k netto PLN wierzytelności, które postanowiliśmy sprzedać do firmy windykacyjnej za 10k PLN.Jak w takim wypadku rozliczyć taką operację?a). Musimy odprowadzić 23k PLN VAT-u, w...

 • Pitus1983

  Dodano 2015-09-09 20:48 przez Pitus1983

  Jak płacić VAT?

  Witam,jestem podatnikiem VAT w UE. Sprowadzam towar z Włoch i płace w euro a sprzedaję w Polsce w złotówkach. Nie wiem, jak się teraz rozliczyć.Przykładowo kupiłem towar za 600 euro,  to ok. 2500 zł a sprzedałem za 20000 zł. Jak to teraz rozliczyć?

 • mazurk1

  Dodano 2015-05-29 11:33 przez mazurk1

  Czy muszę płacić VAT od sprzedawanego ciągnika rolniczego?

  Prowadzę działalność gospodarczą i rozliczam się z VAT. Chce sprzedać ciągnik, który był zakupiony w 2010 roku na umowie kupna-sprzedaży. Ciągnik istnieje w środkach trwałych firmy. Czy sprzedając ciągnik będę musiał od niego zapłacić podatek dochodowy i VAT? Jak tak, to jaka byłaby to stawka?

 • Polak

  Dodano 2015-01-16 09:34 przez Polak

  VAT przy zakupie w Niemczech. Jakie są formalności?

  Zamierzam kupić minikoparkę w Niemczech, VAT wolałbym zapłacić w Polsce. Jak to wyglada to od strony formalnej? Jakie dokumenty należy mieć żeby prawidłowo wszystko rozliczyć i w jaki sposób? Czy poza US trzeba gdzieś zgłosić taki zakup?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania