eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Jaką stawkę podatku VAT naliczać na najem pokoi i usługę gastronomiczną - organizowanie imprez?


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2013-11-16 18:53 autor: kazimiera

3 253 odsłon

Jaką stawkę podatku VAT naliczać na najem pokoi i usługę gastronomiczną - organizowanie imprez?

Posiadam pałac i obok dodatkowy budynek. Chcę w pałacu organizować imprezy okolicznościowe (wesela, chrzciny, konferencje, itp.), będę korzystać z cateringu z obsługą z zewnątrz. W budynku obok chcę wynajmować kilka pokoi dla gości weselnych.

Jaki naliczać VAT na: usługę gastronomiczną - obsługa wesela (chrzcin, stypy, itp.) i jaki naliczać VAT na wynajęcie pokoi, czy na jedno i drugie 8%, z wyjątkiem sprzedaży kawy, herbaty, wód, itp., na które obowiązuje stawka 23%, czy na wszystko 23%?

Pytanie zaktualizowano 2013-11-17 14:13

Bardzo proszę o odpowiedź, za co z gory dziękuję.

 

 

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • restauratorka

  Dodano 2013-10-28 21:13 przez restauratorka

  Rozliczenie usług gastronomicznych

  Witam,
  przymierzam się do organizacji balu sylwestrowego. Proszę o opnie czy nadal mogę przyjmować wpłaty od klientów na "KP" a po wykonanej usłudze zafiskalizować usługę? Czy w momencie wpłaty od razu muszę nabić usługę na kasę i wydać klientowi paragon?
  Kolejna sprawa dotyczy różnicy w podatku VAT...

 • lalka27

  Dodano 2014-02-11 16:27 przez lalka27

  Świadczenie usług dla niemieckiego kontrahenta

  Serwisuje centralę wentlacyjne. Wysłałem pracowników do Niemiec do jednego z moich klientów, by tam przeprowadzili konserwację centarli. Czy w związku z tym muszę wystąpić o VAT w UE, by wystawić fakturę i czy stawka VAT to "np" czy "0"? Klinet ma NIP UE.
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • konto usunięte

  Dodano 2013-12-21 17:53 przez konto usunięte

  Czy będę mógł wystawiać faktury VAT na 8% w 2014 r.?

  Moja firma świadczy usługi montażu stolarki budowlanej oraz sprzedaje stolarkę budowlaną (głównie okna i drzwi). Chciałem zapytać, czy po 31.12.2013 nadal będę mógł wystawiać faktury z 8% stawką VAT, a jeżeli tak, to w jakich przypadkach i czego będę musiał żądać od klienta, żeby być w zgodzie z now...

 • Karolina

  Dodano 2014-02-10 16:39 przez Karolina

  Siedziba firmy w Polsce, usługa w Niemczech, jaki VAT?

  Mam siedzibę firmy w Polsce, zamierzam wykonywać usługi na terenie Niemiec, np.: budowlane, transportowe i różne inne usługi.
  Jakie stawki VAT powinnam zastosować dla powyższych usług wystawiając fakturę przychodową?

 • REDO

  Dodano 2013-11-26 20:58 przez REDO

  Niemiecka faktura VAT

  Kupuję materiały z Niemiec i sprzedaję je w Polsce. Mam klienta z Polski, który kupił ode mnie materiał, który nie dojechał do Polski, a został w Niemczech, gdzie był wbudowywany. Firma niemiecka wystawiła mi fakturę z 19% VAT-tem. Jak mam wystawić fakturę dla firmy, której sprzedałem materiał (jest...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania