eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUrlopy pracownicze › Zwolnienie L4 po rocznym urlopie macierzyńskim


2015-01-28 14:38 autor: smeldoni

2 612 odsłon

Zwolnienie L4 po rocznym urlopie macierzyńskim

Witam,
 
za 10 dni kończę roczny urlop macierzyński, po którym miałam iść na urlop wypoczynkowy (42 dni zaległego urlopu wypoczynkowego za rok 2013 i 2014), jednak od miesiąca leczę się na stany depresyjne u psychiatry. Lekarz powiedział, że moje leczenie potrwa min. pół roku i przez ten czas nie powinnam wracać do pracy (ze względu na leki, które przyjmuję) i chce mi wystawić zwolnienie L4.

Stąd moje pytanie: czy powinnam najpierw wykorzystać urlop wypoczynkowy, a potem przedłożyć zwolnienie lekarskie, czy od razu po zakończeniu urlopu macierzyńskiego, czyli za te 10 dni iść na zwolnienie a urlop wykorzystać po zakończeniu leczenia?

Drugie pytanie: biorąc pod uwagę całą w/w sytuację, to czy jak zakończę leczenie mam prawo, jak zajdzie taka konieczność pójść na wychowawczy? Czy po zwolnieniu lekarskim muszę wrócić do pracy a potem dopiero na wychowawczy i kiedy muszę poinformować pracodawcę o chęci skorzystania z urlopu wychowawczego?

Z góry dziękuję za pomoc.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2013-10-28 21:56 przez konto usunięte

  Czy należy mi się zaległy urlop wypoczynkowy za lata 2011-2013?

  Witam,
  w lutym 2012 urodziłam, byłam na urlopie macierzyńskim, po którym złożyłam wniosek o urlop wypoczynkowy. W trakcie urlopu wypoczynkowego zachorowałam i jestem na zwolnieniach do dnia dzisiejszego.
  Chciałabym złożyć wniosek o urlop wychowawczy, ale wcześniej chciałabym złożyć wniosek o urlop w...

 • Izabela151

  Dodano 2015-03-17 17:15 przez Izabela151

  Urlop macierzyński, wypoczynkowy, wychowawczy - kolejna ciąża a L4

  Witam,
  proszę o udzielenie odpowiedzi na następujące pytanie a mianowicie: do 4 października przebywam na urlopie macierzyńskim rocznym, posiadam umowę o pracę na czas nieokreślony. Co w sytuacjach:
  Czy po macierzyńskim mogę wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy 3-miesięczny, a potem iść na wychowa...

 • anna0011

  Dodano 2015-01-20 23:09 przez anna0011

  Czy pracodawca może mi nie udzielić urlopu wychowawczego?

  Witam,co będzie jeżeli pracodawca nie podpisze mi urlopu wychowawczego do 1 lutego? Podanie złożyłam 14 stycznia. Czy będąc na wychowawczym mogę przynieść L4 przed 1 września, kiedy mi się kończy wychowawczy np. 28 sierpnia?Kiedy mogę wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy za 2014 rok?

 • Irisa

  Dodano 2014-07-28 13:34 przez Irisa

  Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

  Czy mam obowiązek wykorzystać zaległy urlop od razu po urlopie macierzyńskim? Dostanę L4 na rehabilitację dziecka zaleconą do końca roku - 60 dni.
  Czy mogę ten urlop wykorzystać dopiero po wykorzystaniu L4 na dziecko?

 • S_olcia

  Dodano 2014-06-05 13:49 przez S_olcia

  Urlop wypoczynkowy po macierzyńskim

  Obecnie przebywam na L4 - urlop macierzyński skończy się w sierpniu 2015 roku. Za rok 2014 nie wykorzystałam urlopu.
  Czy po macierzyńskim w 2015 należy mi się odebranie urlopu za 2014 i 2015 rok? Czy pracodawca może odmówić mi odebranie urlopu? Czy mam prawo odebrać od razu po macierzyńskim?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Urlop macierzyński a prawo do urlopu uzupełniającego

  Urlop macierzyński a prawo do urlopu uzupełniającego

  Jeżeli w trakcie korzystania z urlopów pracownica osiągnie 10-letni staż pracy, nabędzie prawo do urlopu w wyższym wymiarze, a w przypadku wykorzystania całego dotychczasowego urlopu - do urlopu uzupełniającego. Wówczas może po prostu ...

 • Urlop pracownika a dodatkowa praca

  Urlop pracownika a dodatkowa praca

  Pracownikom przysługują urlopy z różnych tytułów. Co do zasady sposób ich wykorzystania zależy od nich. Niekiedy mogą podczas takiego czasu wolnego także pracować. W tym wypadku istotny jednak jest m.in. rodzaj wykorzystywanego urlopu.

 • Kontrola zwolnień: prawa i obowiązki pracowników

  Kontrola zwolnień: prawa i obowiązki pracowników

  Co grozi pracownikowi, który pracuje przebywając na zwolnieniu lekarskim? Takie postępowanie nie jest zgodne z prawem, a ZUS ma prawo sprawdzić, czy rzeczywiście jest on niezdolny do świadczenia pracy. Jak wygląda tryb i zasady ...

 • Kiedy sam musisz wnioskować o zasiłek chorobowy?

  Kiedy sam musisz wnioskować o zasiłek chorobowy?

  Od 1 grudnia 2018 r. zaświadczenia lekarskie o czasowej niezdolności do pracy będą wystawiane jedynie w formie elektronicznej. Już teraz z e-ZLA korzysta całkiem spora grupa lekarzy, którzy informują swoich pacjentów, że stosowne ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urlopy pracownicze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania