eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUrlopy pracownicze › Wypowiedzenie umowy o pracę po urlopie wypoczynkowym


2014-06-12 21:20 autor: asiara-26

2 391 odsłon

Wypowiedzenie umowy o pracę po urlopie wypoczynkowym

Witam,

mam pytanie dotyczące rozwiązania umowy z 3-miesięcznym wypowiedzeniem. 02.04.2014 r skończył mi się urlop rodzicielski, po którym wzięłam urlop wypoczynkowy zaległy i obecny za cały rok w wymiarze 26 dni. Łącznie wyszło 68 dni. Urlop wypoczynkowy kończy mi się 10.07.2014 r. Mam też już na piśmie zgodę na urlop wychowawczy do końca roku, ale chcę zrezygnować z niego i wrócić do pracy.

Nie wiem, czy nie będę zwolniona. I tutaj moje pytanie co będzie w przypadku gdy zostanę zwolniona z 3-miesięcznym wypowiedzeniem, to czy muszę przez te 3 miesiące jeździć do pracy, czy jest szansa, że zostanę zwolniona z obowiązku pracy?

Jeśli tak, czy wtedy pracodawca ma nadal obowiązek wypłaty wynagrodzenia? Jeśli zwolni mnie z obowiązku pracy a w tym czasie 3-miesięcznego wypowiedzenia trafi mi się nowa praca, co wówczas zrobić?

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Pytanie zaktualizowano 2014-06-14 10:44

A czy w momencie znalezienia nowej pracy podczas 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia mogę skrócić okres wypowiedzenia do miesiąca? Czy wtedy pracodawca nie musi zapłacić za resztę okresu wypowiedzenia?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-06-12 21:25 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli dostanie Pani wypowiedzenie, to w tym czsie musi chodzic do pracy. Jeżeli zostane Pani zwolniona z obowiązku pracy, to do pracy nie musi chodzić, ale w każdej chwili szef może Pania do pracy wezwać. Wynagrodzenie za ten czas się należy .Może Pani podjąć pracę w tym czasie, ale musi miec powyższe na uwadze.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-06-14 10:42 autor odpowiedzi: asiara-26

  A czy w momencie znalezienia nowej pracy podczas 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia mogę skrócić okres wypowiedzenia do miesiąca? Czy wtedy pracodawca nie musi zapłacić za resztę okresu wypowiedzenia?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-06-14 15:38 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Pracodawca może Pani skrócić okres wypowiedzenia i wtedy musi Pani zapłacic. Pani sama nie nie może skrócić tego okresu.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 1 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2014-04-16 23:10 przez konto usunięte

  Ile mam urlopu? Praca na 3/4 etatu

  Ile należy mi się urlopu - pracuję do końca maja po 3-miesięcznym wypowiedzeniu. Miałam umowę na czas nieokreślonyna 3/4 etatu.

 • ewa1962

  Dodano 2017-06-21 21:07 przez ewa1962

  Ile urlopu wypoczynkowego na niepełnym etacie ?

  Moje pytanie: jak powinien być przeliczony urlop wypoczynkowy, jeżeli pracownik zatrudniony jest na 1/4 etatu? Pracuję we wtorek i środę po 3 godziny i w sobotę 4 godziny, czyli tygodniowo 10 godz. Wymiar urlopu to 26 dni. Pracodawca nie chce udzielić urlopu w wymiarze godzinowym, czyli 40 godzin. P...

 • kwiatek2310

  Dodano 2014-06-30 19:41 przez kwiatek2310

  Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia umowy o pracę

  Witam,
  w dniu 30.05.2014 roku wypowiedziałem umowę o pracę na czas nieokreślony z 3-miesięcznym terminem wypowiedzenia, czyli do 31.08.2014 r. W bieżącym roku nie byłem w ogóle na urlopie wypoczynkowym - przysługuje mi 26 dni urlopu. W związku z tym iż od 01.09.2012 r. podejmuję pracę u nowego praco...

 • Kla1209

  Dodano 2014-06-23 10:35 przez Kla1209

  Urlop na wypowiedzeniu a pismo o nieświadczeniu pracy

  Witam,
  dostałem wypowiedzenie z pracy (umowa na czas nieokreślony). Jako powód podano redukcja etatów. Mam nagranie (w telefonie) jak szef mówi, że zwalnia mnie bo poszedłem na zwolnienie na dziecko (dziecko chorowało).
  Na dodatek tego mam w wypowiedzeniu wspomniane o tym, że mam wykorzystać urlop i...

 • ivi

  Dodano 2014-05-07 12:33 przez ivi

  Czy należy się odprawa po wykorzystaniu urlopu rodzicielskiego i wypoczynkowego?

  Witam,
  chciałabym zapytać, czy po urlopie rodzicielskim i wykorzystanym bezpośrednio po nim urlopie wypoczynkowym przychodząc pierwszego dnia do pracy, gdy pracodawca mnie zwolni sam należy mi się odprawa po 8 latach pracy? Jak to wygląda?
  Podpisuje rozwiązanie umowy przez pracodawcę i w jakim czasi...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Okres wypowiedzenia

  Okres wypowiedzenia

 • Urlop wypoczynkowy - wszystko, co musisz o nim wiedzieć

  Urlop wypoczynkowy - wszystko, co musisz o nim wiedzieć

  Lipiec i sierpień to gorące miesiące w wielu firmach i to nie tylko ze względu na temperaturę. W tym okresie pracownicy najczęściej korzystają z dłuższego urlopu, który zaplanowali już w styczniu. Ale czy pracodawca musi go udzielić ...

 • Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia

  Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia

  Każdy pracownik zatrudniony na umowę o pracę nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego. W przypadku zakończenia współpracy pomiędzy pracodawcą a pracownikiem należy uregulować formalności związane z urlopem.

 • Urlop wypoczynkowy a okres wypowiedzenia

  Urlop wypoczynkowy a okres wypowiedzenia

  Kodeks pracy daje pracodawcy prawo nakazania pracownikowi wykorzystania przysługującego mu urlopu wypoczynkowego w okresie wypowiedzenia. Polecenie pracownikowi wykorzystania przysługującego mu urlopu wypoczynkowego w okresie wypowiedzenia jest ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urlopy pracownicze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania