eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUrlopy pracownicze › Z jaką datą muszę dostarczyć L4 po przerwaniu urlopu wychowawczego?


2013-10-12 16:27 autor: Luiza99

4 528 odsłon

Z jaką datą muszę dostarczyć L4 po przerwaniu urlopu wychowawczego?

Witam,

przebywam na urlopie wychowawczym i załóżmy teoretycznie od dnia 01.11 przerywam urlop wychowawczy i wracam do pracy (by wręczyć L4 z tytułu drugiej ciąży). Od kiedy zwolnienie musi być wystawione, by było ważne od dnia dokładnie 01.11? Czy może zawierać ten dzień i być wystawione od np. 20.10?

Pozdrawiam serdecznie

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-10-12 20:09 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Zwolnienie bedzie ważne, w momenie Pani powrotu do pracy.Jeżeli wraca Pani do pracu 1-go, to zwolnienie nie może byc wystawione z datą wcześniejszą. Jeżeli powrót ma nastąpić 1-go a zwolnienie dostarczy Pani z data 2-go, to będzie miała Pani nieobecnośc nieusprawiedliwioną (nn), jeżeli 1-go nie pojawi się w pracy.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-05 11:05 autor odpowiedzi: Luiza99

  Witam,

  zgodnie z Pana sugestią napisałam pismo tyle,że bardziej polubownie,gdyż nie chciałam tak ostro potraktować pracodawcy:)Treść pisma była następująca:

  Na podstawie Art.186[3]pkt.2 K.P. proszę o umożliwienie rezygnacji z udzielonego mi od dnia 01.08.2012 r urlopu wychowawczego.Bardzo proszę o dopuszczenie mnie do pracy z dniem 29.11.2013 na dotychczasowych warunkach zatrudnienia.List za potwierdzeniem odbioru wysłałam 29.10.2013,pracodawca otrzymał 30.10.2013.

  Dnia 05.11.2013r otrzymałam odpowiedz odmowną (dla mnie nie zgodną z pkt 4.Art 186) treści iż informują mnie iż nie wyrażają zgody na wcześniejszy powrót do pracy z uwagi na zatrudnienie na Pani stanowisko innej osoby na okres udzielonego Pani urlopu wychowawczego.(do 05.2014)

  I jeszcze jedno pytanie czy na zwolnienu L4 z tytułu ciąży mogę przebywać poza miejscem zamieszkania czy zakład pracy może mnie sprawdzić?

  Będę wdzięczna za udzielenie szybkiej odpowiedzi.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-05 16:33 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  No cóz, pracodawca ma prawo nie zgodzić się na Pani powrót...lecz w tym wypadku powrót następuje automatycznie. Jeżeli pracodawca nie miał dla Pani żadnej oferty mógł zaryzykować rozwiązanie umowy w czasie urlopu wychowawczego. Miał do tego prawo. Na zwolnieniu może Pani przebywać poza miejscem zamieszkania, chyba że na zwolnieniu będzie zapis, że chora musi leżeć.

  Luiza99 skomentował/a odpowiedź 2013-11-05 17:04

  To co w takiej sytuacji powinnam teraz zrobić?Dnia 29.11 dostarczyć zwolnienie lekarskie gdyż jestem w ciąży?Wybrałam powrót do pracy zgodnie z Art.186[3] pkt.2 K.P.,a nie pkt 1,gdzie wymagana jest zgoda pracodawcy?Powinnam napisać jeszcze jedno pismo?

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Dla kogo obniżenie wymiaru czasu pracy?

  Dla kogo obniżenie wymiaru czasu pracy?

  Wortal AlterPraca.pl wyjaśnia, iż obniżenie wymiaru czasu pracy następuje z reguły w drodze porozumienia stron stosunku pracy lub też, wprowadzane jest w drodze wypowiedzenia zmieniającego przez pracodawcę. Przepisy kodeksu pracy przewidują ...

 • Obniżenie wymiaru czasu pracy zamiast urlopu wychowawczego

  Obniżenie wymiaru czasu pracy zamiast urlopu wychowawczego

  Pracownik uprawniony do urlopu wychowawczego może złożyć wniosek o obniżenie jego wymiaru czasu pracy w okresie, w którym mógłby korzystać z takiego urlopu. We wniosku pracownik powinien wskazać wymiar obniżonego czasu pracy (nie mniej ...

 • Powrót z urlopu wychowawczego po wypowiedzenie?

  Powrót z urlopu wychowawczego po wypowiedzenie?

  Przyjrzyjmy się następującej sytuacji: po zakończeniu urlopu wychowawczego pracownica stawiła się w firmie w gotowości do ponownego podjęcia pracy. Tam czekało ją jednak rozczarowanie- pracodawca wręczył jej wypowiedzenie umowy o pracę. ...

 • Obniżony wymiar czasu pracy a zwolnienia grupowe

  Obniżony wymiar czasu pracy a zwolnienia grupowe

  Rozważmy następujący przypadek: pracodawca nosi się z zamiarem wdrożenia procedury zwolnień grupowych. Wśród pracowników znajduje się kilka osób, które korzystają z obniżonego wymiaru czasu pracy w związku z rezygnacją z urlopu ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urlopy pracownicze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania