eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyBranżeTurystyka i wypoczynek › Czy dzierżawca terenu nad jeziorem za parkowanie może wymuszać przyjmowanie opłat w innym miejscu?


2013-05-02 18:19 autor: kd0364

7 718 odsłon

Czy dzierżawca terenu nad jeziorem za parkowanie może wymuszać przyjmowanie opłat w innym miejscu?

Witam,

Jeżdżę nad jezioro, na które mam wykupione pozwolenie na amatorski połów ryb. Część terenu, na którym łowię ryby jest dzierżawiona. Za to dzierżawiący pobiera opłaty.

Problem w tym, że owy pan wymusza na nas, by jeździć do wsi, w której ma sklep i tam robić opłaty za parkowanie samochodu i korzystanie z miejsca.

Nadmienię, że jeździmy tam w weekendy i to bardzo wcześnie rano i nie przejeżdżamy przez wieś w której ten Pan ma sklep. Jedziemy inną drogą.

Moje pytanie jest takie: czy Pan ma prawo żądać od nas byśmy jeździli do wsi i tam wnosili opłaty? Tak sobie ustalił i wywiesił kartkę z informacją na drzewie. Czy on w ogóle ma takie prawo żeby wieszać kartkę przyczepioną pinezką z informacją przy wjeździe nad jezioro?

Dziś poinformował nas, że możemy wysyłać do niego sms-a z informacją jaki samochód parkuje...

Nie rozumiem takiego postępowania i traktowania ludzi. Tym bardziej iż ten Pan nie daje nam żadnego dowodu zapłaty za to tylko bierze do kieszeni pieniążki i odjeżdża.

Będę wdzięczna za odpowiedź,

Pozdrawiam.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-05-02 21:16 autor odpowiedzi: Krystyna Dąbrowska doradca podatkowy

  Jest to raczej wygodnictwo Pana. Ten Pan powinien rejestrować przychód na kasie fiskalnej - mając dwa miejsca wykonywania działalności powinien mieć dwie kasy  jedą  w sklepie a drugą na miejcu parkingowym . Za parkowanie powinien wydawać paragony  na miejscu .

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • anetka1806

  Dodano 2013-02-19 18:56 przez anetka1806

  Kasa fiskalna a przekazanie prowadzenia działalności

  Witam,
  Proszę o informację dotyczącą obowiązku posiadania kasy fiskalnej od 1 marca 2013 r. Otóż prowadzę sprzedaż detaliczną (tylko osobom fizycznym) od października 2011 r. W 2012 r. osiągnęłam obroty na poziomie 35 000 zł.
  Czy w związku z tym, mam obowiązek zakupu kasy od 1 marca 2013 r.? Dodam i...

 • asts1

  Dodano 2013-07-31 13:06 przez asts1

  Kasa fiskalna a stawka podatku

  Witam,
  Wprowadzam kasę fiskalną ze względu na przekroczenie obrotu, ale nie jestem płatnikiem VAT i mam pytanie: czy na paragonie ma być określona stawka podatku VAT czy tylko kwota brutto i oznaczenie zwolnienia? Jak ma to wygladać formalnie?

 • 1983kamila

  Dodano 2015-01-13 19:47 przez 1983kamila

  Sprzedaż perfum a kasa fiskalna

  Prowadzę sklep z bardzo zróżnicowanym towarem: torebki, pamiątki, różne gadżety. Mam również gablotkę z perfumami. Jeszcze nie jestem na kasie.Od tego roku wszedł obowiązek sprzedaży perfum z rejestrem na kasie fiskalnej. Jak to jest, jak perfumy są tylko niewielkim dodatkiem? Mogę je sprzedawać w s...

 • elektryk

  Dodano 2014-07-16 20:18 przez elektryk

  Firma a faktury, paragony i kasa fiskalna

  Mam firmę, jestem VAT-owcem - wystawiam faktury.
  Czy mogę wystawić faktury imienne czy paragony? Zakładam sklep pod szyldem firmy. Czy mogę wystawiać paragony bez kasy fiskalnej i czy muszę posiadać kasę fiskalną czy drukarkę fiskalną?
  Proszę o pomoc.

 • 1983kamila

  Dodano 2013-11-19 16:10 przez 1983kamila

  Kolejna kasa fiskalna. Ile mam czasu na jej wprowadzenie?

  Prowadzę sklep, ryczałt 3% i posiadam kasę fiskalną. Wiem, że otwierając kolejny punkt mam obowiązek zakupu kasy. Czy jest na to jakiś termin np. 7 dni od otwarcia?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Turystyka i wypoczynek

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania