eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyKomputer & InternetStrony www › pytanie ws umowy o zlecenie strony www


2008-07-18 12:32 autor: aleks_ne

2 014 odsłon

pytanie ws umowy o zlecenie strony www

Witam, Mam 18 lat i posiadam pewne zdolności, mianowicie wykonywanie stron internetowych, ostatnio zgłosiła do mnie się osoba u której już wygrałem taki konkurs na najlepszy projekt i ta osoba pragnie ze mną podpisać umowę o dzieło na wykonanie tej strony internetowej. Nie jestem jeszcze studentem (na dobrą sprawę już zakwalifikowałem się na jedną uczelnię i pewnie tam pójdę, nie mniej nigdy nie pracowałem, ani nie zawierałem podobnych umów. Mam pytanie - co muszę zrobić by wszystko odbyło się zgodnie z prawem, by nie zataić tej umowy czy by nie wplątać się w jakieś kłopoty? Potrzebuje porady co do wzoru umowy - żeby się nie wpakować tutaj w kłopoty, a także porady jak już podpiszemy umowę i stworzę to dzieło - odbiorę gotówkę, to co dalej - gdzie to zgłosić, jaki podatek?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2009-05-29 08:55 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Wystarczy, że w sieci wpiszesz "wzór umowy o dzieło", a dostaniesz pełną listę wyników (często z pdf). Jeśli chodzi o samą umowę to będziesz potrzebował jedynie NIP, numer konta, pełne dane adresowe, a umowa będzie jak najbardziej ważna. Potem wystarczy się rozliczyć z US, przy przekroczeniu progu wymaganego do rozliczeń i po problemie.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2009-05-29 09:18 autor odpowiedzi: Marcin Siedlecki

  Potem wystarczy się rozliczyć z US, przy przekroczeniu progu wymaganego do rozliczeń i po problemie.

  Bo ja chyba niedouczony jestem... A jaki to jest próg który wymaga rozliczenia? ADseo - możesz podać mi taką kwotę???

  Myślę, że mi jej nie podasz bo takowa nie istnieje.... Rozliczyć się trzeba ze wszystkich dochodów (są nieliczne wyjątki). Nawet jak zarobisz 20 zł z tytułu umowy o dzieło to również musisz wypełnić roczne rozliczenie podatkowe.

  pozdrawiam :)

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Strony www

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania