eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Jak rozliczyć PIT-36 z PIT/ZG i PIT-38?


2013-04-23 23:00 autor: alicjalicja

2 715 odsłon

Jak rozliczyć PIT-36 z PIT/ZG i PIT-38?

Witam,

Pracuję we Francji w ramach tzw. ekspatriacji, czyli firma z Polski wysłała mnie na kontrakt do Francji. W Polsce nie osiągam żadnych dochodów (oprócz dywidendy z zakupionych akcji pewnej firmy).

We Francji płacę podatki jak każdy obywatel tego kraju, mimo to, poinformowano mnie, że powinnam wykazać swoje tutejsze dochody rozliczając PIT-36, PIT/ZG i PIT-38 (ze względu na fundusz emerytalny). Nie bardzo wiem jak mam to zrobić?

Ponadto, czy prawdą jest, że będąc na ekspatriacji, jestem traktowana wciąż jako rezydent Polski? Jak ma się do tej sytuacji ustawa o podwójnym opodatkowaniu? (a raczej uniknięcia jego)?

Z góry dziękuję za pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-04-24 11:18 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe TAX-NET Jacek Adamczak

  To prawda nalezy złozyć wymienione PITy. W PIT-38 należy wykazać również dochody kapitałowe (dywidendy z tytułu posiadanych akcji).

  Nasz kraj podpisał umowę o zapobieganiu podwójnemu opodatkowaniu z Francją, ale należy złożyć zeznanie podatkowe PIT-36 wraz z PIT-ZG z zastosowaniem ,etody wyłączenia z progresją.

  Księgowa obsługa internetowa - cała Polska. Ceny już od 39,90/mc. www.taxnetto.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania