eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › zgłoszenie działalności do US


2012-04-13 09:17 autor: krzyś

2 231 odsłon

zgłoszenie działalności do US

Witam, 31 lipca 2011 złożyłem wniosek CEIDG-1 poprzez platformę e-puap. Wniosek ten jest równocześnie zgłoszeniem do urzędu skarbowego, w którym wybieram formę podatku, wpłaty zaliczki i rodzaj prowadzonej dokumentacji. Dlaczego US wzywa, abym dostarczył oświadczenie o wyborze formy opodatkowania - ryczałt, w związku ze złożonym zeznaniem PIT-28 za 2011r ?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-04-15 14:36 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    art. 9 ust. 1 o ryczałcie ewidencjonowanym w swoim znowelizowanym kształcie: Pisemne oświadczenie o wyborze opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych na dany rok podatkowy podatnik składa naczelnikowi urzędu skarbowego właściwemu według miejsca zamieszkania podatnika, nie później niż do dnia 20 stycznia roku podatkowego. Jeżeli podatnik rozpoczyna prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej, oświadczenie może złożyć na podstawie przepisów o swobodzie działalności gospodarczej, a jeżeli podatnik nie złożył oświadczenia na podstawie tych przepisów - pisemne oświadczenie składa naczelnikowi urzędu skarbowego właściwemu według miejsca zamieszkania podatnika, nie później niż w dniu uzyskania pierwszego przychodu. Jeżeli do dnia 20 stycznia roku podatkowego podatnik nie zgłosił likwidacji działalności gospodarczej lub nie dokonał wyboru innej formy opodatkowania, uważa się, że nadal prowadzi działalność opodatkowaną w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

    obowiązuje od 01 lipca 2011 r. Także dobre pytanie - proszę je zadać w urzędzie skarbowym i podzielić się z nami rozstrzygnięciem :)

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania