eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › UMOWA ZLECENIE DZIECKA, PRÓG ULGI PRORODZINNEJ


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2020

2021-03-02 21:34 autor: patrycja.maj81

597 odsłon

UMOWA ZLECENIE DZIECKA, PRÓG ULGI PRORODZINNEJ

Córka w roku 2020 osiągnęła przychody z umów zlecenie na kwotę 3454,40zł (poz. 88) czy przysługuje nam z mężem odliczenie ulgi prorodzinnej? Jeśli odliczymy od tej kwoty składki na ub. społeczne (poz.71) wychodzi nam 3065,43zł(dochód córki).

Pytanie zaktualizowano 2021-03-02 21:41

dodam że córka ma 20lat

Pytanie zaktualizowano 2021-03-02 22:28

ZNALAZŁAM TAKA INFORMACJE ALE NIC Z NIEJ NIE JESTEM W STANIE WYWNIOSKOWAĆ :)


dochód uzyskany z tytułu umów cywilnoprawnych (umów zleceń) zaliczanych do działalności wykonywanej osobiście bądź innych źródeł podlega co do zasady opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 27 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. według skali podatkowej.

Zatem stwierdzić należy, że dochód uzyskany przez córki podatnika z tytułu wykonywania prac usługowych w ramach zawartych umów zleceń, podlega opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 27 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji podatnik nie będzie mógł skorzystać z ulgi prorodzinnej jezeli jego córki uzyskały dochody opodatkowane według skali podatkowej w wysokości przekraczającej kwotę wolną od podatku, tj. 3089 zł.


źródło:

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2021-03-10 21:41 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    skadek odliczyć nie można. jedynie koszty uzyskania przychodu. Jeżeli mimo wszystko dochód przekracza 3 089 zł, ulga nie przysługuje

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących. Doradca podatkowy, nr wpisu 12444

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania