eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › PIT-11 i nagroda rektora


2020-02-26 19:26 autor: anianaia

3 182 odsłon

PIT-11 i nagroda rektora

Witam, 

otrzymałam z uczelni, na której studiuje PIT-11. W wierszu 76. znajduje się "nagroda rektora", a obok w wierszu 77. znajduje się kwota 200. Jest to jedyny mój dochód z 2019 - nigdzie nie pracowałam. Czy muszę coś z tym zrobić?

Serdecznie pozdrawiam

Pytanie zaktualizowano 2020-02-26 20:03

200 zł

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2020-03-01 19:22 autor odpowiedzi: anianaia

    Jednak dostałem jeszcze pit 11 z umowy zlecenie na 200 zł z kawałkiem. Co w tej sytuacji zrobić?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2020-03-02 10:32 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Rozliczyć się na PIT-36

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2020-03-02 21:07 autor odpowiedzi: anianaia

    1.Zarówno z nagrody rektora jaki i umowy zlecenie zgadza się? 
    2. od nagrody rektora naliczyc podatek do zapłaty?
    3. Otrzymany z uczelni PIT-11 z wymienioną w części F nagrodą Rektora w kwocie 200.00 zł jest za wysoką średnią i jest to jednorazowa wpłata dla mnie.  Nie mogę skorzystać ze zwolninia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? (wolne od podatku dochodowego jest wartość wygranych w konkursach z dziedziny nauki, kultury, sztuki, dziennikarstwa i sportu, jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych lub nagród nie przekracza kwoty 2.000 zł;). I wówczas rozliczyć się tylko z umowy zlecenie która jest na 200 zł z kawałkiem brutto i od niej mi naliczyli 16 zł podatku z tego co pamiętam. Bo to było wypłacone jeszcze przed ulga dla młodych. poniżej 26 lat.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2020-03-03 06:02 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    a gdzie tu konkurs aby zwolnienie zastosować?

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2020-03-06 16:34 autor odpowiedzi: anianaia

    Wybór pierwszego podpunkt był nie trafiony. Jednak 40 wydaje się być dobrym prawda?




    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • konto usunięte

    Dodano 2019-04-17 22:54 przez konto usunięte

    Wyjazd za granicę a adres w PIT-37

    Witam, od ponad roku mieszkam w Wielkiej Brytanii (od stycznia 2018). W styczniu otrzymałem też ostatnią wypłatę od polskiego pracodawcy (za grudzień 2017), która podlega rozliczeniu dopiero w tym roku.  Moje pytanie jest następujące: jaki adres powinienem podać składając roczne zeznanie PIT-37? Zak...

  • konto usunięte

    Dodano 2019-03-13 02:56 przez konto usunięte

    Błędnie określona rezydencja podatkowa w PIT-11

    Witam,od ponad roku mieszkam w Wielkiej Brytanii (od stycznia 2018). W styczniu otrzymałem też ostatnią wypłatę od polskiego pracodawcy (za grudzień 2017), która podlega rozliczeniu dopiero w tym roku. W formularzu PIT-11 pracodawca określił mój obowiązek podatkowy jako nieograniczony, jednak ja mie...

  • gtk1

    Dodano 2019-03-10 18:49 przez gtk1

    Rozliczenie INF-1R i PIT-11

    Obywatelka Ukrainy pracowała w Polsce w 2018 roku (z przerwą związaną z wyjazdem po wizę), ogółem przez 8 miesięcy. W roku podatkowym 2018 nie podejmowała pracy na Ukrainie. Otrzymała PIT INF-1R i PIT-11. Czy powinna złożyć zeznanie podatkowe za 2018 rok na druku PIT-37 i wykazać przychody/dochody z...

  • gruand

    Dodano 2019-03-01 18:52 przez gruand

    Czy muszę się rozliczać?

    Witam,mam taki problem, pracowałem w 2017 roku w firmie, ale 6 grudnia 2017 roku została rozwiązana. W związku z tym w tym, w roku 2018 miałem jeden stosunek pracy, więc się z niego rozliczyłem elektronicznie.Tydzień później przyszedł mi PIT-11 ze stosunku pracy z firmy, w której pracowałem w 2017 r...

  • iza_mietus

    Dodano 2019-01-30 10:30 przez iza_mietus

    PIT-11 a umowa zlecenie

    Dzień dobry, chciałam zapytać, czy mój pracodawca powinien wystawić mi PIT-11 za rok 2018, jeżeli byłam zatrudniona na umowę zlecenie od 28 grudnia?Przez grudzień nie zarobiłam żadnych pieniędzy, dopiero w styczniu.Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Będzie trudniej o zwrot nadpłaty podatku z Holandii

    Będzie trudniej o zwrot nadpłaty podatku z Holandii

    Według danych CBOS Holandia to od kilku lat trzeci po Wyspach Brytyjskich oraz Niemczech, najchętniej wybierany kierunek emigracji Polaków. Według szacunków Euro-Tax.pl w 2015 roku holenderski fiskus ma zwrócić polskim pracownikom blisko 32 ...

  • PIT z ZUS - kiedy i dla kogo? Jak pobrać PIT-11, PIT-11A i PIT-40A z ZUS?

    PIT z ZUS - kiedy i dla kogo? Jak pobrać PIT-11, PIT-11A i PIT-40A z ZUS?

    Ruszyła wysyłka deklaracji podatkowych PIT za 2022 rok. Kilka milionów formularzy trafi do wszystkich, którzy w ubiegłym roku dostawali pieniądze z ZUS. Pierwsza transza - blisko 124 tysięcy dokumentów PIT zostało już przygotowanych do ...

  • Rozliczenie dochodów z Wielkiej Brytanii po brexicie

    Rozliczenie dochodów z Wielkiej Brytanii po brexicie

    Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w styczniu 2021 roku wywołało zmiany nie tylko w sferze celnej, ale i formalno-prawnej dotyczącej sytuacji osób fizycznych i przedsiębiorców uzyskujących przychody na terytorium UK. Czy dotyczy ...

  • Odsetki od spóźnionej spłaty także z podatkiem dochodowym

    Odsetki od spóźnionej spłaty także z podatkiem dochodowym

    Otrzymane odsetki z tytułu opóźnienia w spłacie mieszkania nie zostały wprost wymienione w katalogu zwolnień przedmiotowych, jak również nie stanowią dochodu, od którego zaniechano poboru podatku. W rezultacie podlegają one opodatkowaniu ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania