eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › PIT z zasiłku dla bezrobotnych w Polsce i praca za granicą a rozliczenie podatku


2020-01-25 14:50 autor: Kamo14

2 601 odsłon

PIT z zasiłku dla bezrobotnych w Polsce i praca za granicą a rozliczenie podatku

Witam,

mam pytanie odnośnie rozliczenia PIT. Totalnie nie znam się na prawie podatkowym a wyczytałam już tyle przypadków, że nie wiem pod który możemy podlegać. Mąż w styczniu i lutym był zarejestrowany w polskim urzędzie pracy. Od lutego zaczął pracę w Szwecji, która trwała do końca grudnia. Ja otrzymałam swój PIT zerowy, raz mąż otrzymał PIT za okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych.

I chciałam rozliczyć nas i teraz rodzą się same pytania: czy ze względu na okres zatrudnienia on powinien rozliczyć się w Szwecji łącznie z tym PIT-em z Polski, a ja powinnam się rozliczyć sama w Polsce (ja i dzieci jesteśmy w Polsce), czy jednak mam go rozliczyć wspólnie ze mną i zaznaczyć otrzymanie dochodu z zagranicy?

Jeśli tak, to gdzie i jakie mam informacje posiadać, bo o ile kwota którą zarobił (czyli to co wpłynęło na czystki na konto) w Szwecji jest mi znana to podatki, które zapłacił w Szwecji od dochodu, będą mi znane w maju, bo wtedy tam jest okres rozliczenia.

Czy może rozliczyć tylko zasiłek polski wspólnie ze mną, bo ze Szwecji i tak jest rozliczany z tego co zarobi i nie zaznaczać dochodu z zagranicy?

Będę wdzięczna, jeśli ktoś mnie nakieruje, jak postąpić.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2020-01-25 17:27 autor odpowiedzi: Dorota Ł.

  Mąż powinien się rozliczyć w Polsce łącznie z dochodow szwedzkich i z zasiłku. Mogą się Państwo rozliczyć razem (jeśli spełniacie państwo pozostałe warunki do rozliczenia wspólnego) na PIT-36 wraz z PIT-ZG. W PIT-36 należy wypełnić wiersz "dochody za granicą". 

  Do dochodów ze Szwecji nie ma zastosowania podatek zaplacony za granicą.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Patrycja_Her

  Dodano 2019-04-26 10:58 przez Patrycja_Her

  Jakie dokumenty złożyć przy dochodzie z zagranicy?

  Jakie dokumenty należy złożyć do US w przypadku gdy:* styczeń-czerwiec - dochody z umowy o pracę z Polski brak dochodów z Holandii* lipiec - dochód ze zlecenia w Polsce i umowa o pracę w Holandii* sierpień-grudzień - brak dochodów w Polsce, a w Holandii umowa o pracęCzy od sierpnia opodatkowane będą...

 • Dunbar

  Dodano 2015-04-24 13:51 przez Dunbar

  Dochody z zagranicy a PIT-28

  W ostatnim kwartale tamtego roku pracowałem za granicą, natomiast wcześniej miałem działalność na ryczałcie i przez moment miałem zasiłek z PUP. Z tego co wiem dochody z zagranicy wraz z zasiłkiem rozliczam na PIT-36 z załącznikiem ZG wg metody o unikaniu podwójnego opodatkowania adekwatnej do kraju...

 • Blackcat007

  Dodano 2020-01-02 15:22 przez Blackcat007

  Rozliczenie PIT-u z Francji

  Witam, pracuję na stałe w Polsce i zarabiam poniżej 80 000 zł na rok. Byłem na zbiorach we Francji na 2 tygodnie. Jak i gdzie się rozliczyć?

 • Dorpyk

  Dodano 2019-04-19 10:39 przez Dorpyk

  Korekta PIT-36 i PIT/ZG

  Witam,do załącznika ZG wpisuję kwotę z niemieckiego rozliczenia w przeliczeniu na złotówki po bieżącym kursie euro składając korektę za rok 2017? Czy dochód zwolniony z podatku pownien być zgodny z dochodem z Niemiec?

 • konto usunięte

  Dodano 2019-04-17 20:43 przez konto usunięte

  Rozliczenie z Francji i Polski

  Witam,w 2018 roku uzyskałam dochód z Francji na umowę zlecenie (bulletin de salaire) w okresie tj. 27-31.08.2018 = 661.98 EUR oraz 01-07.09.2018 = 1178,01 EUR łącznie 10 dni pracy we Francji plus dochód z Polski. Czy uwzględnia się diety?Prosze o pomoc w obliczeniu EUR na PLN.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania