eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Korekta ze straty


2019-02-27 16:53 autor: Betibuu

646 odsłon

Korekta ze straty

Witam,

moi rodzice emeryci złożyli już PIT, ale zapomnieli dołączyć informację o sprzedaży obligacji. Osiągnęli z tej inwestycji stratę. Przychód 9 000 zł, koszt uzyskania przychodu 10 000 zł. Czy muszą dokonać korekty?

Z góry dziękuję za pomoc.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Fenris

    Dodano 2018-03-21 13:33 przez Fenris

    Zaległe koszty uzyskania przychodu

    Witam,mam pytanie, czy mogę rozliczyć koszty uzyskania przychodu, które poniosłem ok. 2 lata temu, ale z jakiegoś powodu zapomniałem ich wtedy zaksięgować?

  • mietek44

    Dodano 2018-03-15 18:00 przez mietek44

    Korekta błędnych kosztów uzyskania przychodu

    Dzień dobry,
    w PIT-11 za rok 2017 zauważyłem stosowanie przez pracodawcę podwyższonych kosztów uzyskania przychodu (1668,72) (zamieszkanie poza miejscowością w której znajduje się zakład pracy). Mieszkam w tej samej miejscowości. Błąd wynikał z nieporozumienia gdy zawierałem umowę (niepotrzebnie zło...

  • anita_an

    Dodano 2017-07-17 21:15 przez anita_an

    Korekta do zeznania PIT-36 rok 2015. Zatrudnienie w Polsce oraz w Niemczech

    Witam,potrzebuje porady księgowej. US zgłosił się do mnie o dokonanie korekty-PIT 36 za rok 2015. Wysyłając deklarację za rok 2015 zadeklarowałam uzyskanie tylko przychodów w Polsce. Od końca maja do końca grudnia byłam jednak zatrudniona o umowę o pracę w Niemczech. Urząd Skarbowy zgłosił się o dos...

  • adamdi

    Dodano 2017-02-21 16:58 przez adamdi

    Rozliczenie odpłatnego zbycia nagrody w PIT-36

    Otrzymałem od banku nagrodę w postaci telefonu komórkowego o wartości 550 zł brutto. Zgodnie z regulaminem promocji nagroda była zwolniona z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. W terminie krótszym niż pół roku sprzedałem ...

  • oszukana890

    Dodano 2020-04-16 18:45 przez oszukana890

    Błędne kwoty w PIT-11

    Otrzymałam od pracodawcy PIT-11 za umowę zlecenie, a że pracowałam w zeszłym roku w dwóch firmach to nie zorientowałam się, że kwota przychodu w PIT-11 jest nieprawdziwa - tzn. jest bardzo zaniżona. I niestety złożyłam PIT-37 i po tym fakcie dopiero zorientowałam się, że coś jest nie tak. Co w takim...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania