eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Ulga na dzieci a rozliczenie roczne


2018-02-20 23:23 autor: niika1

1 659 odsłon

Ulga na dzieci a rozliczenie roczne

Witam,

mam pytanie odnośnie rozliczenia rocznego (PIT-37 - indywidualnie) uwzględniajac ulgę na 2 dzieci. Zaliczka pobrana przez płatnika nie jest wystarczająca, w związku z tym wypełniłam kolumnę H - dodatkowy zwrot ulgi na dzieci.

I tu mam pytanie: składka na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne trzeba wpisać. Moje pytanie dotyczy jaką kwotę składki zdrowotnej mam dodać? Mianowicie wpisując kwotę składki z PIT-11 na PIT-37, poz. 116, składka ta zostaje automatycznie pomniejszona do wysokości poz. 115, czyli podatku obliczonego.

Jaką kwotę składki "zdrowotnej" mam doliczyć do składki na ubezpieczenie społeczne? (tę z PIT-11, czy już pomniejszaną wpisaną (w poz. 116) do wysokości podatku z poz. 115)? W zależności od tego którą kwotę składkę na ubezpieczenie zdrowotne wezmę pod uwagę wychodzi inna kwota zwrotu. Także jakie kwoty wpisać w kolumnie H?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Anna

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2018-02-21 07:18 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  sumę składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne z PIT-11

  niika1 skomentował/a odpowiedź 2018-02-21 08:22

  Dobrze, niech mi pan jeszcze wytłumaczy, skoro wypełniam za pomocą edeklaracji na stronie ministerstwa ta kolumnę H - dlaczego w takim razie sumuje się z automatu składka społeczna ze zdrowotną, ale tą zdrowotna pomniejszoną do obliczonego podatku? Kolumnę H liczy sam program w edeklaracjach i nie mogę tam nic zmienić - więc dlaczego liczy ta pomniejszoną składkę zdrowotną? Jeśli próbuję rozliczyć się za pomocą programu jakiegoś innego z innej str.niż Ministerstwa - edeklaracje, to liczy kwotę składki z pitu 11 a nie z poz 116, składkę pomniejszoną. Skoro w edeklaracjach liczy z tą pomniejszoną składką, to tak mam wysłać czy wypełnić pit na papierze i wpisać kwotę składki z pit11? ale pyt.czy urząd potem nie będzie wzywał do robienia korekt?

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania