eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › wspólne rozliczanie


2009-11-18 21:56 autor: bursztyn1

1 720 odsłon

wspólne rozliczanie

Prowadzimy z moją narzeczoną wspólne gospodarstwo, mamy dziecko które razem wychowujemy. Czy możemy się razem rozliczać. Moja narzeczona przebywa na urlopie wychowawczym bezpłatnym.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2009-11-19 11:08 autor odpowiedzi: xxxt

    Nie. Wspólne rozliczenie jest dla małżonków pozostających w związku małżeńskim pełen rok podatkowy. Za rok, w którym zawarto związek, nie rozliczycie wspólnie dochodów.

    Wyjściem jest rozliczenie dochodów z dzieckiem, przepis na to zezwalający masz w art. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (bardzo krótki i treściwy artykuł ;) ) - mimo wszystko nadal skorzystacie, bo wg przepisów prawa jesteście oboje osobami samotnie wychowującymi dziecko. Wspólne gospodarstwo nie oznacza małżeństwa, które dopiero daje możliwość rozliczenia łącznego dochodów partnerów.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania