eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Jak rozliczyć PIT-38 w przypadku straty uzyskanej wyłącznie za granicą?


2017-03-01 21:00 autor: pmrwow

813 odsłon

Jak rozliczyć PIT-38 w przypadku straty uzyskanej wyłącznie za granicą?

Witam,

w poprzednim roku zamknąłem konto na minusie u mojego amerykańskiego brokera online. Moja działalność na giełdzie papierów wartościowych ograniczała się do zwykłego kupna i sprzedaży akcji spółek niedywidendowych.

W jaki sposób mam rozliczyć PIT-38 bez PIT-8C (zagraniczny broker) i de facto braku dochodu - czy mimo wszystki PIT/ZG muszę dołączyć?

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Żożo

    Dodano 2015-04-29 21:54 przez Żożo

    Jak rozliczyć PIT-8C małżonków, gdzie jedno ma dochody z etatu, a drugie z działalności?

    Szanowni Państwo,proszę o pomoc, bo się pogubiłam. Za rok 2014 mam dochody z etatu, działalności gospodarczej oraz świadczenia z ZUS. Czyli do rozliczenia dochodu za 2014 miałam 3 informacje (odpowiednio): PIT-11, PIT/B oraz PIT-11A, mąż zaś PIT-11. Rozliczamy się wspólnie, więc złożyliśmy do US PIT...

  • Boss1949

    Dodano 2020-03-30 12:09 przez Boss1949

    PIT-38. Jak rozliczyć straty z lat poprzednich?

    Dzień dobry,jaką mam stratę do odliczenia z giełdy gdy:                                                                             strata 2014  - 6376,37                                                                 strata 2015  - 1330,51                                                           ...

  • darekk78

    Dodano 2017-08-23 12:44 przez darekk78

    Rezydentura podatkowa a podatki

    Dzień dobry,mieszkam i pracuję w Wielkiej Brytanii od ponad 10 lat posiadam tam rezydenturę stałą.Od czasu do czasu dokonuje operacji na giełdzie papierów wartościowych w Warszawie (kupno sprzedaż akcji). Czy podatek od tych zysków giełdowych powinienem płacić w Wielkiej Brytanii czy w Polsce?Dzięku...

  • bugme

    Dodano 2015-09-28 23:45 przez bugme

    Rozliczenie podatku z rodzicem - ulga

    Witam,mam pytanie odnośnie ulgi prorodzinnej, a mianowicie chciałbym wiedzieć czy moja mama będzie mogła z niej skorzystać.Moja sytuacja wygląda tak, że zarobiłem w tym roku 2200 zł z umów o zlecenie, a także około 800 zł brutto na giełdzie co daje łącznie 3000 zł. Czy moja mama nadal będzie mogła s...

  • hanna-m

    Dodano 2016-05-06 12:59 przez hanna-m

    Którą kwotę z Ausdruck der elektronischen Lohnsteuerbe biorę do rozliczenia PIT w Polsce?

    Którą kwotę z "Ausdruck der elektronischen Lohnsteuerbescheinigung für 2015" biorę do rozliczenia PIT/ZG w Polsce, czy to będzie "Bruttoarbeitslohn einschl. Sachbezüge ohne 9. und 10"?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Będzie trudniej o zwrot nadpłaty podatku z Holandii

    Będzie trudniej o zwrot nadpłaty podatku z Holandii

    Według danych CBOS Holandia to od kilku lat trzeci po Wyspach Brytyjskich oraz Niemczech, najchętniej wybierany kierunek emigracji Polaków. Według szacunków Euro-Tax.pl w 2015 roku holenderski fiskus ma zwrócić polskim pracownikom blisko 32 ...

  • Brytyjskie dochody w polskim zeznaniu podatkowym PIT

    Brytyjskie dochody w polskim zeznaniu podatkowym PIT

    Dochody z pracy najemnej wykonywanej w Wielkiej Brytanii są zwolnione z opodatkowania w Polsce na podstawie art. 22 ust. 2 pkt a) ww. Konwencji między Rzecząpospolitą Polską a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w ...

  • Praca w Wielkiej Brytanii bez polskiego podatku dochodowego

    Praca w Wielkiej Brytanii bez polskiego podatku dochodowego

    Dochody z pracy najemnej wykonywanej w Wielkiej Brytanii są zwolnione z opodatkowania w Polsce. Podatnik uzyskujący tylko takie dochody nie ma obowiązku zapłaty podatku w Polsce oraz złożenia z tego tytułu zeznania podatkowego - uznał ...

  • Przedsiębiorca nie zawsze rozlicza w polskim PIT zagraniczne dochody

    Przedsiębiorca nie zawsze rozlicza w polskim PIT zagraniczne dochody

    Polski przedsiębiorca jest obowiązany rozliczyć się z fiskusem od całości swoich dochodów, włącznie z tymi osiągniętymi poza granicami RP. Czy zawsze jednak dochody spoza granic RP będą łączone z dochodami z działalności ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania