eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Odliczenie ulgi rehabilitacyjnej


2017-02-21 20:59 autor: Irkabr

1 663 odsłon

Odliczenie ulgi rehabilitacyjnej

Moja mama przebywa w prywatnym domu opieki. Posiada orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, jednak jej obecny stan zdrowia wymaga całodobowej opieki. W ośrodku jest stała opieka opiekunek, pielęgniarki. Jest pod stałą opieką lekarzy internisty, kardiologa, endokrynologa, okulisty.

W ośrodku prowadzona jest rehabilitacja. Miesięczny koszt utrzymania wynosi 2700 zł z czego 1750 zł ponosi mama, pozostałą część ponoszę ja, jako córka. Koszty te pokrywają opiekę opiekunek, pielęgniarki, lekarza, rehabilitację i posiłki. Dodatkowo ponoszę koszty za leki. Ośrodek zapewnia opiekę oraz dąży do poprawy ogólnego stanu zdrowia przez rehabilitację. Ośrodek nie jest domem pomocy społecznej w świetle ustawy o pomocy społecznej. Ośrodek zapewnia całodobową opiekę pielęgnacyjno-leczniczo-opiekuńczą, mama nie wymaga hospitalizacji.

W związku z powyższym czym wydatki poniesione przez mamę na pokrycie kosztów jej utrzymania można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania