eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Próg podatkowy


2017-02-15 10:22 autor: Anonymous

1 586 odsłon

Próg podatkowy

Witam,

w 2016 roku osiągnęłam przychód z tytułu wynagrodzeń ponad 100 tys. zł (PIT-11). Czy w związku z tym przekroczyłam próg podatkowy? Jeśli tak, to z jakiego PIT-u powinnam skorzystać żeby złożyć rozliczenie roczne?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2017-02-15 18:05 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Witam,

    To, jaki składa się PIT zależy nie od wysokości wynagrodzenia, ale od źródła przychodu, tego, czy zaliczki były odprowadzane przez płatnika składek itp. Jeśli od wszystkich, uzyskanych Przez Panią dochodów zaliczki na podatek były odprowadzane do US przez płatnika, np. pracodawcę i poza PIT-11 nie dostała Pani np. PIT-8c, ani nie prowadziła działalności gospodarczej, nie osiągała dochodów z zagranicy, lub nie wystąpiły inne przychody, od których musi Pani odprowadzać podatek bez pośrednictwa płatnika, to rozlicza się Pani na PIT-37. Próg, o który Pani pyta to kwota dochodu 85 528,00 zł. Przy czym wyższą stawką (32%) opodatkowana jest tylko kwota dochodu stanowiąca nadwyżkę ponad  85 528,00 zł.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania