eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Rozliczenie PIT-8C


2016-04-17 15:58 autor: piotr232323

1 804 odsłon

Rozliczenie PIT-8C

Oboje z żoną jesteśmy rolnikami. W 2015 w wyniku porozumienia z ENERGA - OPERATOR w sprawie ustanowienia służebności przesyłu otrzymaliśmy wynagrodzenie za bezumowne korzystanie z nieruchomości. W 2016 żona i ja otrzymaliśmy od ENERGA PIT-8C na, którym w punkcie D poz.24 wpisano wynagrodzenie za bezumowne korzystanie z nieruchomości, kwota 5580,50 zł.

Pytanie: czy musimy odprowadzić podatek, a jeżeli tak czy możemy rozliczyć się wspólnie z żoną i czy możemy skorzystać z ulgi na dzieci (w 2015 troje niepełnoletnich dzieci), na jakim formularzu?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-04-18 13:37 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Mogą Państwo rozliczyć się wspólnie, rozliczenia dokonuje się na PIT-36, mogą Państwo skorzystać z ulgi na dzieci, natomiast, jeśli to Państwa jedyny przychód, który mają Państwo obowiązek rozliczyć na zasadach ogólnych, nie wyjdzie żaden podatek do zapłaty, a co za tym idzie, nie będzie z czego odliczyć ulgi, kwoty wolne od podatku przypadające na Państwa łącznie przekroczą kwotę przychodu do opodatkowania wyniającą z PIT-8c.

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania