eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Rozliczenie PIT. Czy mogę odpisać remont mieszkania, od listopada jestem na zwolnieniu L4?


2016-03-10 20:19 autor: duska00

2 415 odsłon

Rozliczenie PIT. Czy mogę odpisać remont mieszkania, od listopada jestem na zwolnieniu L4?

Witam,

przyszedł mi PIT-11 do rozliczenia, żaden inny. Nie wiem, czy jeszcze mam czekać na PIT-8C, czy to mnie nie obowiązuje? Od 25.10.2015 jest na zwolnieniu L4 płatnym 100% ze względu na ciążę.

W marcu kupiłam mieszkanie - deweloperskie - z MDM. W grudniu stałam się jego właścicielem w akcie. Wiadomo, że miałam same gołe ściany i poniosłam koszty związane z remontem (mieszkanie moje pierwsze w deweloperce) - z tego co mi było wiadomo, to mogłam się starać o zwrot VAT, ale pewnie nie zdążyłam bo było to do 2015 roku i oczywiście zapis nie był na tyle jasny, czy mieszkania deweloperskie również wchodzą w grę, czy tyko budowle.

Poniosłam koszty i teraz moje pytanie czy mogę, to odliczyć od PIT-u, mam do zapłaty do państwa 660 zł, fakt przekroczyłam próg, jednak moje pytanie, to czy jest możliwe odliczenie od podatku czegoś?

Pracuje 35 km od miejsca zamieszkania co logiczne, że musiałam jakoś dojeżdżać, jednak nie mam biletów imiennych. Jestem dla PAŃSTWA "samotną" kobietą w ciąży, więc tutaj wspólne dochody nie mają znaczenia, bo pewnie z partnerem nie mogę się rozliczyć?

Poniosłam koszty związane z remontem mieszkania - tak naprawdę od zera.
Brałam kredyt na mieszkanie - co wiem, że kiedyś było uwzgłedniane jednak w 2015 roku.
 
PROSZĘ MI POMÓC. Wiem, że jest masa ludzi takich jak ja - jednak jak każdy wolę kupić łóżeczko dla mojego dzieciaczka niż płacić Państwu, bo i tak ze mnie ściągneli w tym roku wystarczająco podatków (VAT i od dochodu).

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-03-15 07:52 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Remontu odliczyć w rocznym PIT nie można. Koszty uzyskania przychodu z pracy przysługują tutaj co do zasady ryczałtowe - kwotowe, chyba że wyższe są koszty rzeczywiste, ale udokumentowane imiennymi biletami okresowymi. Nie można odliczać np. paliwa do własnego samochodu czy taksówki.
  Co do PIT-8C - tyczy się on m.in. przychodów uzyskiwanych bez pośrednictwa płatnika. Pytanie czy takie w Pani przypadku były?

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania