eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Czy mogę się rozliczyć z rok 2013 wraz z mężem?


2014-01-03 20:59 autor: nutka73

2 517 odsłon

Czy mogę się rozliczyć z rok 2013 wraz z mężem?

W kwietniu 2013 r. zawarłam związek małżeński. Czy mogę się rozliczyć z mężem za rok 2013 r.?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-01-04 16:27 autor odpowiedzi: Krystyna Dąbrowska doradca podatkowy

    wspólne rozliczanie małżonków reguluje art. 6 ust. 2 oraz 2a ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie z nim małżonkowie podlegający obowiązkowi podatkowemu, pozostający przez cały rok podatkowy w związku małżeńskim, a także pomiędzy którymi istnieje przez cały rok podatkowy wspólność majątkowa, mogą być na wspólny wniosek małżonków wyrażony w zeznaniu podatkowym, opodatkowani łącznie.

    Niestety  ale ten warunek nie jest w państwa przypadku spełniony

    doradca podatkowy, Biuro Rachunkowe Praktyk s.c w lublinie

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania