eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaRachunki bankowe › Czy jest obowiązek zgłaszania również rachunku pomocniczego walutowego?


2013-04-15 16:34 autor: Dorotus

15 294 odsłon

Czy jest obowiązek zgłaszania również rachunku pomocniczego walutowego?

Taki rachunek otwarliśmy w związku ze zwrotami podatku VAT z krajów UE. Czy wniosek CEIDG-1 składa się w Urzędzie Miasta?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-04-16 08:39 autor odpowiedzi: wfirma.pl - księgowość online

  Tak, wniosek CEIDG-1 można złożyć w Urzędzie Miasta czy Gminy, które przekazują dane do Centrlanej Ewidecnji. Można rownież wypełnić i wysłać formularz drogą elektoniczną (tu jednak potrzebny profil zaufany lub podpis elektroniczny). Załączam wycinek z intrukcji do CEIDG jaki dotyczy pola rachunku bankowego: (Rachunki bankowe) Należy podać wszystkie rachunki bankowe związane z prowadzeniem działalności gospodarczej(kontynuacja w części CEIDG-RB). W przypadku posiadania kilku takich rachunków w polu 28.1 części CEIDG-1 należy podać rachunek do zwrotu podatku i wskazać takie jego przeznaczenie.- Można wskazać rachunek w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej.- Podanie informacji o osobistym rachunku bankowym nie jest obowiązkowe. Na wskazany rachunek będą dokonywane ewentualne zwroty nadpłaty podatku dochodowego. Można podać jedynie taki rachunek, którego jest się właścicielem lub współwłaścicielem.- Dla każdego podawanego rachunku należy obowiązkowo podać następujące dane:Kraj siedziby banku; Pełną nazwę banku (oddziału); Nazwę posiadacza rachunku; Numer rachunku.

  Dorotus skomentował/a odpowiedź 2013-04-16 09:46

  Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedz. Pozdrawiam.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-04-16 09:13 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe TAX-NET Jacek Adamczak

  WSszystkie rachunki związane z prowadzoną działalnością powinny zostać zgłoszone. CEIDG-1 zkładamy w ewidencji działalności gospodarczej w urzędzie gminy lub miasta, można też dokonać zgłoszenia za pośrednictwem internetu.

  Dorotus skomentował/a odpowiedź 2013-04-16 09:47

  Dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rachunki bankowe

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania