eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo cywilne › Umowa o dzieło a brak podpisu zleceniodawcy


2013-06-02 08:09 autor: Somer

5 027 odsłon

Umowa o dzieło a brak podpisu zleceniodawcy

Witam,

Jakiś czas temu podpisałam umowę na wykonanie kilku artykułów. Zleceniodawca określił 4-dniowy termin realizacji. Umowę przesłał mi na maila i miałam ją podpisać i odesłać na wskazany adres. Termin realizacji upłynął, ale umowa zwrotna z podpisem zleceniodawcy jeszcze do mnie nie dotarła więc napisałam, że artykuły wyśle po otrzymaniu umowy. Zleceniodawca stwierdził, że nie dotrzymałam warunków umowy i obowiązuje mnie kara w wysokości 700 zł. Następnego dnia pocztą otrzymałam umowę, jednak była to kserokopia umowy wysłanej przeze mnie bez podpisu zleceniodawcy.

Zgodnie z treścią umowy "Umowa jest ważna dopiero po podpisaniu jej przez Zleceniodawcę i Wykonawcę, oraz gdy każda ze stron posiada egzemplarz umowy z podpisem drugiej strony umowy"

Powołałam się na ten akapit, ale Zleceniodawca nadal upiera się, że naruszyłam warunki umowy i żąda wpłaty odpowiedniej kwoty jak najszybciej.

Proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • jula19891

  Dodano 2015-02-09 19:08 przez jula19891

  Czy opłacam podatek za umowę o dzieło?

  Witam,prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, na zasadch ogólnych, nie jestem VAT-owcem. Potrzebuję zawrzeć z państwem młodym umowę o filmowanie wesela. Czy ma to być umowa o dzieło? Czy w związku z nią opłacam jakiś podatek? Czy dopiero na podstawie rachunku, który im wystawię po wykonaniu f...

 • Krzysztof_M1

  Dodano 2014-07-23 23:49 przez Krzysztof_M1

  Czy zleceniodawca może pobrać zaliczkę podatku przy umowie o dzieło?

  Jak wygląda sposób odprowadzenia podatku do US w przypadku, gdy zleceniobiorca umówił się ze zleceniodawcą, że to zleceniodawca dokona potrąceń na poczet podatku od osób fizycznych (obydwaj nie prowadzący działalności gospodarczej)?
  Zleceniodawca wypłacił zleceniobiorcy kwotę netto za wykonaną umowę...

 • agaach

  Dodano 2014-02-13 11:54 przez agaach

  Umowy o dzieło do 200 zł - rozliczenie roczne

  Witam,
  jako zleceniodawca i płatnik do 31.01.2014 złożyłam do US PIT-8AR informujący o przekazanym podatku zryczałtowanym dot. umowy o dzieło nie przekraczającej 200 zł. Czy powinnam jeszcze wystawić jakiś dokument dla zleceniobiorcy (wiem, że PIT-11 nie dotyczy tej sytuacji), aby uwzględnił ten doc...

 • Dyniu

  Dodano 2013-12-30 21:19 przez Dyniu

  Umowa o dzieło. Jakie są obowiązki zleceniodawcy?

  Mam pytanie: osoba, która nie ma działalności gospodarczej zawarła umowę o dzieło z osobą bezrobotną. Dzieło zostało wykonane i zapłacone. Czy osoba, która zleciła tę pracę wystawia też PIT-11 dla osoby, która to wykonała, czy wystarczy inny dokument aby się z tego rozliczyć w US?

 • olkem

  Dodano 2013-11-20 16:36 przez olkem

  Podatek dochodowy przy umowie o dzieło

  Na kim ciąży obowiązek naliczenia, poboru oraz przekazania do US zaliczki na podatek dochodowy w przypadku zatrudnienia osoby prywatnej na umowę o dzieło?
  Czy taki obowiązek leży po stronie zamawiającego (spółka z .o.o.), czy też ten obowiązek spoczywa na przyjmującym zlecenie? Czy na koniec roku zl...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo cywilne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania