eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo cywilne › Apelacja i sprzedaż długu


2018-01-06 13:56 autor: Itaa

2 246 odsłon

Apelacja i sprzedaż długu

Mam dośyć dziwną sytuację i bardzo proszę o wyjaśnienie:
złożyłam apelację od wyroku sądu rejonowego, rozprawa wyznaczona na 31.01.2018 r. W dniu dzisiejszym otrzymałam informację od firmy windykacyjnej, że właśnie zakupiła mój dług... Sprawa co do poprzedniej firmy nie jest zakończona.

Moje pytanie: w razie przegranej komu powinnam zapłacić? Czy tak może być, czy powinnam powiadomić o tym fakcie sąd odwoławczy?

Jeszcze raz proszę o odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2018-01-06 18:23 autor odpowiedzi: radca prawny Dorota Trzyszka - Niemiec

    Wierzytelność w każdej chwili może zostać przeniesiona na inną osobę ( w tym przypadku została przeniesiona na innego przedsiębiorcę). To w interesie tego przedsiębiorcy, który nabył Pani dług jest poinformowanie o tym fakcie Sądu - jeśli on nie poinformuje, nie będzie mógł w sposób skuteczny domagać się, aby Pani spłaciła ten dług. Ten który kupił Pani dług, wejdzie w prawa poprzedniego wierzyciela. W konsekwencji, jeśli Sąd oddali Pani apelację, w wyroku powinien zasądzić daną kwotę na rzecz nowego wierzyciela. Wyrok będzie stanowił tzw. tytuł wykonawczy i będzie opatrzony klauzulą wykonalności. Pani powinna wpłacić na rzecz osoby wskazanej przez Sąd w tytule wykonawczym.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo cywilne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania