eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Jak rozliczyć podatek za rok 2012 od uzyskanych odsetek od udzielonej pożyczki przez osobę fizyczną


2013-04-17 22:47 autor: drobina57

3 089 odsłon

Jak rozliczyć podatek za rok 2012 od uzyskanych odsetek od udzielonej pożyczki przez osobę fizyczną

W roku 2012 uzyskałam odsetki od udzielonej pożyczki spółce prawa handlowego. Spółka nie potrąciła mi podatku od wypłacanych odsetek i nie złożyła deklaracji za rok 2012 z tego tytułu.

Jak powinnam obliczyć podatek od uzyskanych odsetek - według jakiej skali podatkowej, w jakim zeznaniu rocznym PIT powinnam wykazać uzyskane odsetki i obliczony podatek. Czy grożą mi jakieś sankcje za nie wpłacenie podatku zaraz po uzyskaniu odsetek?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-04-18 08:06 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe TAX-NET Jacek Adamczak

    Jeżeli osoba fizyczna udziela pożyczki firmie, to na firmie ciązy obowiązek pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego i złożenia w US PIT-8AR (do 31 stycznia roku następnego). Skoro firma nie złożyła takiej deklaracji to powinna ją złożyć teraz, czyli po terminie i rozliczyć się z obowiązku podatkowego.

    Księgowa obsługa internetowa - cała Polska. Ceny już od 39,90/mc. www.taxnetto.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania