eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Podatek dochodowy za pracę dla NATO w Afganistanie


2018-11-29 22:27 autor: konto usunięte

949 odsłon

Podatek dochodowy za pracę dla NATO w Afganistanie

Dzień dobry,

jestem żołnierzem zawodowym, ale dostałem propozycję od francuskiej firmy (Thales), miałbym pracować na kontrakcie dla NATO, w Afganistanie, powyżej 183 dni w roku, na terenie bazy wojskowej.

Żadna narodowość (Francuzi, Litwini, Anglicy, Turcy - bez znaczenia), pracująca tu dla Thalesa, nie płaci podatku dochodowego w swoim kraju, ani tym bardziej w Afganistanie.

Wystarczyła deklaracja w US o uzyskiwaniu dochodów w Afganistanie i czasie przebywania poza krajem powyżej 183 dni. Ma to coś wspólnego z pracą na platformach wiertniczych, których pracownicy z płacenia podatków są zwolnieni. Moja rodzina jest na stałe w kraju. Czy polskie przepisy są takie same?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Crith

  Dodano 2018-03-20 08:35 przez Crith

  Czy muszę odprowadzić podatek od sprzedaży kolekcji po kimś z rodziny?

  Witam,otrzymałem kiedyś od ojca dość dużą kolekcję znaczków, którą on wcześniej otrzymał po swoich teściach. Sprawa się przypomniała przy remoncie, jak się znalazły przy przenoszeniu rzeczy. Profesjonalny filatelista wycenił je na wartość około 50 tys. zł jako całej kolekcji.Czy w momencie, gdybyśmy...

 • Mati 1

  Dodano 2020-02-18 20:02 przez Mati 1

  Podatek od dochodu

  W ramach programu poprawy komfortu akustycznego w mieszkaniu własnościowym położonym w okolicach lotniska otrzymaliśmy z mężem od portu lotniczego dofinansowanie do wymiany okien w ww. mieszkaniu. Do tej kwoty dołożyliśmy jeszcze trochę własnych środków, ponieważ program nie pokrywał całości inwesty...

 • MagdaM

  Dodano 2018-10-28 20:48 przez MagdaM

  Podział nabytego 10 lat temu spadku a podatek

  10 lat temu nabyłam wraz z rodzeństwem i matką spadek po ojcu. Obecnie jedno z nich domaga się podziału.Jak będzie wyglądała moja sytuacja po podziale? Czy w przypadku sprzedaży działki będę musiała płacić podatek dochodowy? Czy jednak będę traktowana jako właścicielka od ponad 5 lat?

 • Sulejstian

  Dodano 2017-12-20 12:24 przez Sulejstian

  Do kiedy jestem zobowiązany opłacić podatek dochodowy w PIT-36?

  Pytanie jw.Czy podatek należny wynikający z zeznania PIT-36 należy wpłacić w terminie złożenia zeznania - do końca kwietnia roku następującego po tym, z którego się rozliczamy?

 • ala2015

  Dodano 2017-12-08 22:22 przez ala2015

  Przychód z wyroku sądu

  Jednoosobowa działalność gospodarcza wystąpiła do sądu arbitrażowego o wysokość prowizji (w związku ze świadczonymi usługami na rzecz pewnej znanej spółki).
  Sąd przyznał rację i nakazał tej spółce zapłatę wyższej prowizji tj. przyznał 6%, a wcześniej miał 2%. Ta spółka odwołała się od tego wyroku. C...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania