eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Jaka forma opodatkowania dla artysty jako indywidualnego przedsiębiorcy?


2017-02-14 15:48 autor: konto usunięte

1 158 odsłon

Jaka forma opodatkowania dla artysty jako indywidualnego przedsiębiorcy?

Jaką formę opodatkowania można wybrać dla artysty, w przypadku sprzedaży praw autorskich szkiców osobom fizycznym oraz w przypadku realizacji zamówień na rzecz osób fizycznych, które nie są w Polsce, ale płacą zarówno w gotówce jak i poprzez przelew?

Zysk średnio stabilnie, każdy miesiąc 1800-2500 zł. Interesuje forma podatku z najmniejszą prowadzeniem raportów i korzystnej stawce i bez zakupu kasy.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Maturalnaaa

  Dodano 2017-12-17 21:29 przez Maturalnaaa

  Sprzedaż arkuszy maturalnych jako dorabianie. Co z podatkiem?

  Jestem studentką bez dochodów. Chciałabym sobie dorobić i sprzedawać opracowane przeze mnie arkusze za niewielką opłatą. Rozważam dwie opcje: sprzedaż arkusza i kluczy rozwiązań oraz sprzedaż arkusza - usługa sprawdzenia. Jak się opodatkować?

 • anika1233

  Dodano 2016-06-08 13:06 przez anika1233

  PIT-36 a prawa autorskie

  Witam, osoba fizyczna uzyskuje przychody z praw autorskich, do których mają zastosowanie 50% koszty uzyskania przychodu na podst. art. 22 ust. 9 pkt 1-3 ustawy o PDoF.  Czy w sytuacji, gdy:- zamiast kosztów 50% os. zastosuje koszty faktycznie poniesione (udokumentowane), to czy w PIT-36 przychód, ko...

 • Dorian

  Dodano 2016-04-11 00:01 przez Dorian

  Opodatkowanie umowy o dzieło

  Jestem studentem i zajmuję się tworzeniem projektów budowlanych. Wykonuje je jako osoba fizyczna na umowę o dzieło. 1). Jak wygląda opodatkowanie takich zleceń na umowę o dzieło?2). Czy jest korzystniejsza forma opodatkowania?

 • konto usunięte

  Dodano 2018-04-08 21:40 przez konto usunięte

  Sprzedaż domeny

  Witam,utowrzyłem projekt i kupiłem do niego domenę. Nazwa domeny jest ściśle związana z projektem. Zdecydowałem się na sprzedaż domeny, musiałem zmienić nazwę projektu. Jestem osobą fizyczną. Czy w deklaracji PIT mogę zastosować 50% koszty z tytułu utraty praw autorskich do projektu?

 • internox

  Dodano 2017-10-18 17:35 przez internox

  Opodatkowanie usług trenerskich przez internet

  Zamierzam rozpocząć świadczenie usług polegających na doradztwie żywieniowym i treningowym przez Internet (ewentualnie zamieszczanie reklam) jako osoba fizyczna, nieprowadząca działalności gospodarczej.
  Posiadam stosowne zaświadczenia i certyfikaty potwierdzające kwalifikacje, obecnie studiuję. Nad...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania