eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Podatki za granicą


2014-11-12 20:23 autor: margiolenka

2 036 odsłon

Podatki za granicą

Witam, 

proszę o pomoc w sprawie rozliczenia podatku miedzy Polską a Grecją, ponieważ nie wiem, jakie powinnam podjąć kroki. Jestem zatrudniona na umowę o dzieło w polskiej firmie, która nie ma siedziby w Grecji. Zajmuję się obsługą klienta, więc w firmie jest możliwość pracy zdalnej. Planuję wyjazd do Grecji na stałe i pracować zdalnie dla ww. firmy.

Gdzie powinnam się rozliczać z podatku i na jakich warunkach? Jestem polskiej narodowości, zameldowana również tylko w Polsce. Interesują mnie również składki NFZ. Czy jest możliwość korzystania z ubezpieczenia na terenie Grecji? Jakie są dokumenty potrzebne? 

Bardzo proszę o rzetelną odpowiedź!

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-11-13 21:25 autor odpowiedzi: margiolenka

  76 odsłon, nikt nie jest w stanie rozwiać wątpliwości?
  Czy pracodawca może mnie oddelegować na < 2 lata ?  

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • marcia00a

  Dodano 2021-01-20 10:00 przez marcia00a

  Podatek za granicą

  Dzień dobry,  Pracuję dla polskiej firmy, jestem zatrudniona na umowę zlecenie i dzieło, dodatkowo wynajmuję mieszkanie w Polsce i wszystkie podatki opłacam w Polsce. 
  Czy mieszkając w Grecji powinnam tam rozliczać się z urzędem skarbowym? W Grecji nie podejmuję żadnej pracy zarobkowej, nigdzie nie ...

 • amelia95

  Dodano 2017-03-10 12:10 przez amelia95

  Rozliczenie podatkowe Czechy/Polska

  Witam!Mam pytanie, gdzie powinnam się rozliczyć - mieszkam na stałe w Polsce, przy granicy z Czechami, większość zarobków mam z Czech, jednak jako muzyk nie są to umowy o pracę, a bardziej zlecenia, umowy o dzieło... Na wszystkich umowach czeskich mam mój polski adres. Otrzymałam właśnie PIT-y z Cze...

 • mich781

  Dodano 2014-04-28 23:27 przez mich781

  Zasiłek w Hiszpanii umowa o dzieło w Polsce

  Witam,
  przez okres od stycznia do sierpnia 2013 r otrzymywałam zasiłek dla bezrobotnych w Hiszpanii, potem po powrocie pracowałam 1 miesiąc na umowę o dzieło w Polsce.
  Jak powinnam się rozliczyć z podatku? W obu krajach czy tylko w Polsce?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • agnieszka7p1

  Dodano 2014-04-09 20:44 przez agnieszka7p1

  Umowa przez 2 tygodnie w Polsce i stała praca w Danii. Jak się rozliczyć?

  Mój mąż pracuje W Dani - ma tam umowę, mieszkamy tam i tam wszystko opłacamy. Ale jest jeden problem, mąż miał umowę o pracę w Polsce na dwa tygodnie w 2013 r. Rozlicza się w Dani, i w Polsce też musi się rozliczyć, jak miał umowę na dwa tygodnie tylko? Tzn. że ma się rozliczyć i w Polsce i w Dani?

 • lolo13

  Dodano 2014-03-17 11:12 przez lolo13

  Czy muszę rozliczać się w Polsce?

  Witam,
  pracowałam 3 miesiące na mini job w Niemczech. Do 450 euro (w Niemczech) jest to kwota zwolniona od podatku. W Polsce dorywczo pracowałam tylko 2 dni na umowę o dzieło. Dochody z tych dwóch dni w Polsce wykazać muszę, ale czy muszę wykazywać też te dochody z Niemiec?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania