eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Ile będzie wynosił podatek?


2014-03-28 10:07 autor: aszaryba

2 321 odsłon

Ile będzie wynosił podatek?

Witam,

moja babcia otrzymała po śmierci swojego brata dom i ziemię rolną (ziemia była dzierżawiona sąsiadowi). Teraz minęło 5 lat od śmierci brata i babcia chce sprzedać wszystko (prawie 9 hektarów) właśnie temu sąsiadowi.

Ile zapłaci podatku od tej sprzedaży? Przypominam, że minęło 5 lat i wszystko sprzedaje jednej osobie.

Proszę o odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-04-02 17:55 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Generalnie przychody uzyskane z tytułu sprzedaży całości lub części nieruchomości wchodzących w skład gospodarstwa rolnego korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego; zwolnienie to nie dotyczy przychodu uzyskanego ze sprzedaży gruntów, które w związku z tą sprzedażą utraciły charakter rolny.

  Co do tych pięciu lat- to okres ten wyznacza ewentualny czas, w którym może powstać źródło przychodu w podatku dochodowym. Proszę przy tym pamiętać, że okres ten liczy się od końca roku, w którym nastąpiło nabycie (czyli zmarł brat), a nie co do dnia.

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2015-11-29 16:52 przez konto usunięte

  Podatek po sprzedaży ziemi

  Mam pytanie.
  Sprzedaliśmy z siostrą ziemię, którą otrzymaliśmy w spadku po rodzicach. Ja mieszkamna stałe poza Polską, a kraj w którym mieszkam ma umowę o opodatkowaniu z Polską.
  Jak wygląda moja sytuacja: czy wystarczy, że zgłoszę sumę otrzymaną w kraju, w którym mieszkam, czy muszę w Polsce? Ziemi...

 • basia 67

  Dodano 2014-10-22 19:42 przez basia 67

  Jaki podatek od sprzedaży gruntu rolnego?

  Po nabyciu spadku po rodzicach dopełniłam wszystkie formalności, zapłaciłam podatek pcc, księgę wieczystę założyłam w grudniu 2013 r.Chciałabym sprzedać 30 arów pola ornego przed upływem pięciu lat. Chciałabym się dowiedzieć, jaki podatek będę musiała zapłacić w US?

 • martyska99989

  Dodano 2015-11-29 15:48 przez martyska99989

  Podatek od ziemi rolnej z spadku

  Witam, w kwietniu br. odziedziczyłam spadek wraz z kredytem. Chciałam sprzedać ziemię, aby spłacić kredyt.Jaki procent podatku będę musiała zapłacić? Czy podatek płacę od całej sumy np. 200 tys. zł, czy od tego co mi zostanie po spłacie kredytu, czyli np. 40 tys. zł?

 • szybka

  Dodano 2015-02-11 19:46 przez szybka

  Podatek od sprzedaży mieszkania otrzymanego spadku

  Chcę sprzedać mieszkanie, które w lutym 2015 r. otrzymałam w spadku.Czy na koszt obowiązkowego podatku mogę zaliczyć koszt mieszkania kupionego w sierpniu 2014 r.?

 • Pawel833

  Dodano 2014-03-06 11:30 przez Pawel833

  Jaki podatek trzeba zapłacić i w jakiej kwocie?

  Witam,
  mam pytanie: przebywam za granicą, chcę sprzedać mieszkanie i mam już kupca. Mieszkanie jest zadłużone na 8 tysięcy, sprzedaje je za 70000 tys. zł. Mieszkanie odziedziczyłem po zmarłym tacie w 2009 roku. W listopadzie sprzedaję przed upływem 5 lat, bo jestem w potrzebie finansowej. Na jaki po...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania