eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyNieruchomościPozostałe: Nieruchomości › czy można zmienić udział %- owy lokalu w bud. wielorodzinnym (nie zmieniła się jego powierzchnia)


2012-04-10 12:07 autor: agnieszka559

1 793 odsłon

czy można zmienić udział %- owy lokalu w bud. wielorodzinnym (nie zmieniła się jego powierzchnia)

Problem dotyczy lokalu mieszkalnego, którego właścicielem jest Agencja Nieruchomości Rolnych. W budynku (B) jest troje właścicieli.

1 lokal -   Agencja Nieruchomości Rolnych ,

2 lokal - MY

3 lokal - zmarła lokatorka

Kiedy właścicielka lokalu nr 3  żyła, Agencja powiadomiła  nas, że  udziały jej lokalu w budynku B są błędne i dokonają ich zmiany na własny koszt (lokatorka zakupiła lokal w 1997 roku od Agencji Nieruchomości Rolnych).  Do dnia dzisiejszego udziały nie zostały zmienione, a  lokatorka zmarła.

Agencja Nieruchomości Rolnych ma jeszcze jeden budynek (A), który zgodnie z wypisem z rejestru gruntów też leży na wspólnej działce. Został sprzedany lokatorowi, jako mieszkanie, a udziały z którymi jest problem w budynku B zostały rozłożone przez Agencję w taki sposób, że:

- Agencja Nieruchomości Rolnych w budynku B ma większe udziały, pomimo tego że powierzchnia lokalu się nie zmieniła,

- a lokator, który zakupił od Agencji budynek A - jako mieszkanie ma udziały mniejsze.

Mam pytanie: czy Agencja miała prawo zmieniać udziały nie informując nas jako współwłaścicieli o tym fakcie, i czy wogóle można zmieniać udziały, które nie zgadzają się w budynku B z udziałami w budynku A?

Dodatkowym problemem jest fakt, że Agencja chce powołać zarządcę przymusowego - sądownie. Nie możemy się na to zgodzić ponieważ,  Agencja Nier.Rol. niejednokrotnie zmieniała udziały i chcielibyśmy żeby prawnie zostało to jakoś wyjaśnione. Niestety nie mam wiedzy jak to zrobić, proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Nieruchomości

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania