eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaPozostałe: Firma › Zastępstwo na targowisku


2015-07-15 09:45 autor: Myliberty

2 191 odsłon

Zastępstwo na targowisku

Witam serdecznie,

mam pytanie, czy mając własną firmę jednoosobową zajmującą się sprzedażą na straganach i targowiskach mając wesele w rodzinie mogę w ten dzień na zastępstwo poprosić koleżankę o to żeby stanęła za mnie z towarem (jest bardzo chętna aby sobie dorobić)? Czy musiałabym na ten dzień podpisać z nią jakąś umowę?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-07-15 16:15 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Tak - należy ją zatrudnić w oparciu o np. umowę zlecenie, ze wszystkimi tego konsekwencjami (czyli zgłoszeniem także w ZUS, naliczeniem składek i zaliczki na podatek od wynagrodzenia oraz ich przekazaniem do ZUS i US itp.).

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Kaja35

  Dodano 2014-09-24 21:25 przez Kaja35

  Czy muszę zawiadomić PINB o zmianie użytkowania części lokalu?

  Zamierzam prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą handel obwoźny - akcesoria dla ptaków i drobnego inwentarza - PKD47.89.Z oraz47.76.Z ,47.99.Z.
  Teren działalności to cały kraj, adres działalności - własny dom. Wiem, że za powierzchnię zajętą pod działalność muszę płacić podwyższony podatek.
  ...

 • tweetas1

  Dodano 2013-10-29 22:01 przez tweetas1

  Czy po zamknięciu sklepu w domu muszę płacić wyższy podatek od nieruchomości?

  Witam!
  prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą na ryczałcie - sprzedaż odzieży - teren działalności: "cały kraj". Przez jakiś czas miałem również punkt stały - sklep we własnym domu, ale teraz zamierzam go zamknąć i kontynuować tylko sprzedaż na terenie całego kraju (tzw. handel obwoźny). Czy ...

 • kalmet7

  Dodano 2015-07-02 20:17 przez kalmet7

  Zakończenie działalności gospodarczej. Jakie formalności?

  Prowadzę działalność w firmie jednoosobowej na zasadach ogólnych. Mam 70 lat. Chcę ją zakończyć i przejść na emeryturę. Jakie formalności muszę wykonać?

 • grzywa123

  Dodano 2015-10-22 11:09 przez grzywa123

  Prowadzenie działalności a udział w jednodniowym jarmarku

  Dzień dobry, mam jednoosobową działalność polegającą na prowadzeniu sklepu z artykułami szkolnymi i moimi rękodziełami. Chciałabym wziąć udział w jednodniowym jarmarku świątecznym, gdzie bym sprzedawała własne wyroby. Czy muszę mieć to jakoś ujęte w PKD? Czy mogę wziąć udział w jarmarku jako osoba p...

 • nikolas

  Dodano 2015-04-09 19:35 przez nikolas

  Ryczałt 8,5%

  Czy mając działalność jednoosobową i będąc na ryczałcie 8,5% dochód co miesiąc tej samej wysokości prowadzi się księgę przychodów i rozchodów?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Firma

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania