eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyNieruchomościPośrednicy › Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami a VAT


2018-07-27 16:41 autor: fishfinance

9 389 odsłon

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami a VAT

Witam serdecznie,

moje pytanie dotyczy odliczenia podatku VAT przy pośrednictwie nieruchomości.

Mianowicie, co w przypadku, kiedy dostarczam do biura nieruchomości okazję inwestycyjną np. na flipping, czy w przypadku zysku z inwestycji mogę wystawić fakturę bez podatku VAT za usługę pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, czy obowiązkowo już muszę zawrzeć VAT?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2018-08-03 08:10 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  czyli zakup, remont i sprzedaż tak? Wszystko zależy od zaistniałych okoliczności faktycznych przy konkretnej nieruchomości. nie zawsze będzie stosowane zwolnienie od podatku.
  Tutaj nie mamy przy tym do czynienia z pośrednictwem, a sprzedażą własnych towarów. Tytuł własności nieruchomości przechodzi bowiem na Pana.
  Chyba że mówimy o tym, że Pan jedynie znalazł ofertę i za to chce Pieniądze. Niemniej takie usługi nie korzystają ze zwolnienia przedmiotowego z VAT. Co do zasady pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości opodatkowane jest stawką podstawową, chyba że pośrednik korzysta ze zwolnienia z uwagi na obroty.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • TOMA57

  Dodano 2018-06-01 15:06 przez TOMA57

  Wystawiłem fakturę VAT, nie będąc czynnym podatnikiem VAT

  Co zrobić z tym fantem: wystawiłem fakturę VAT, a potem okazało się, że nie jestem aktywnym płatnikiem - moje zgłoszenie VAT-R nie dotarło. Podatek VAT został do US odprowadzony. Kontrahent dostał informację z US, że kwestionuję odliczenie VAT od mojej faktury. Jak wybrnąć z tej sytuacji? Wystawić k...

 • Adam2018

  Dodano 2018-03-28 09:52 przez Adam2018

  Problem z VAT

  Sytuacja jest krytyczna. Prowadzę działalność, ale nie jestem VAT-owcem. Wystawiłem faktury VAT (1 miesięcznie) kontrahentowi. Otrzymał informacje o tym, że nie jestem płatnikiem VAT. Co muszę/mogę/powinienem zrobić, aby wyprostować sytuacje? Oczywiście nic nie robiłem z tym wcześniej.

 • WasatyMeksykanin

  Dodano 2017-08-27 17:33 przez WasatyMeksykanin

  Umowa o pracę czynnego płatnika VAT a podatek VAT

  Witam,jestem zatrudniony na umowę o pracę przez przedsiębiorcę. Jako osoba fizyczna zamierzam zarejestrować się jako czynny płatnik VAT. Rejestracji chcę dokonać w celu uzyskania zwrotu VAT z zakupu nieruchomości na osobę fizyczną.Pytanie 1:Czy od momentu rejestracji jako czynny płatnik VAT, będę zo...

 • gambol

  Dodano 2017-07-31 14:28 przez gambol

  Kiedy powinnam rozliczyć korektę faktury?

  W marcu, kwietniu i maju 2017 r. wystawiono faktury zawierające błędy rachunkowe, tj. źle wyliczono kwotę netto i kwotę VAT- u należnego z tytułu sprzedaży. Podatek VAT należny odprowadzony do US został nieznacznie zawyżony.
  W jaki sposób i w jakim okresie należy to skorygować? Czy wystawione faktu...

 • piotrus01

  Dodano 2017-07-28 12:28 przez piotrus01

  Podatek VAT a handel za granicą. Ile wyniesie stawka VAT?

  Witam,chciałbym rozpocząć handel towarem za granicę (Niemcy). Jak to wygląda z podatkiem VAT? Moja firma i firma odbiorcy będą miały NIP EU. Kupując towar w Polsce, kupuję za cenę brutto czy do dalszej odsprzedaży kupuje po cenie netto na zerowym VACIE?Natomiast wystawiając fakturę, to jaką stawkę V...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pośrednicy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania