eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiPIT › Na kogo faktura przy uldze ze sprzedaży mieszkania?


2019-10-02 08:32 autor: IVEN72

2 153 odsłon

Na kogo faktura przy uldze ze sprzedaży mieszkania?

Dzień dobry,
 
pytanie dotyczy podatku od sprzedaży mieszkania po teściach. W 2018 w październiku zostało sprzedane mieszkanie, jednak nie upłynęło 5 lat od otrzymania spadku przez żonę. Dlatego musi ona rozliczyć podatek.

Jednak przed sprzedażą rozpoczęliśmy budowę własnego domu we wrześniu 2017. Pytanie czy faktury wystawione przed datą sprzedaży mogą być uwzględnione przy uldze podatkowej za sprzedaż mieszkania?

Drugie pytanie. Czy jeżeli jesteśmy we wspólnocie majątkowej to faktury za materiały budowlane wystawiane na męża też można policzyć? Jeżeli nie, to może wystarczy pełnomocnictwo żony do wystawiania faktur na męża? 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pytanie zaktualizowano 2019-10-02 13:54

Poukładam wydarzenia hronologicznie. Wrzesień 2017 rozpoczęcie budowy domu. Listopad_2017 otrzymanie spadku po teściach przez żonę. Październik_2018 sprzedaż mieszkania po teściach.
Akt notarialny spadku i sprzedaży mieszkania jest na żonę.
Czy faktury wystawione na męża po sprzedaży mieszkania na materiały budowlane, mogą być policzone do ulgi mieszkaniowej. Czy w tym przypadku działa wspólnota majątkowa?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii PIT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania