eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaMarketing / Reklama / PR › Jak się skutecznie zareklamować?


2009-02-09 18:57 autor: wojdyla

14 676 odsłon

Jak się skutecznie zareklamować?

Moja firma działa od lipca i szukam skutecznych i efektywnych sposobów na reklamę. Do tej pory moją reklamą była dobra opinia i renoma gospodarstwa rodzinnego. Zajmuje się projektowaniem, wykonaniem i utrzymaniem terenów zieleni.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI (pokaż wszystkie )

 • 2009-02-17 21:23 autor odpowiedzi: konto usunięte

  chodzi o reklame w internecie ? rozwin troche temat proszę

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2009-02-18 22:30 autor odpowiedzi: Marcin Siedlecki

  Nie napisałaś jak wielki jest obszar Twojej działalności (regionalna, cała Polska).

  Jeżeli regionalna to proponuję prasę lokalną + oczywiście internet

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2009-03-16 14:59 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Witam

  Dobra opinia oraz polecanie przez zadowolonych klientów to jedna z najskuteczniejszych rękojmi. Warto jednak nie poprzestawać na tym i dać się poznać innym.

  Może dobrym pomysłem byłoby rozpoczęcie przygody z reklamą w wyszukiwarkach? Codziennie, w poszukiwaniu produktów czy usług, kilka milionów Polaków włącza google.pl. Może warto byłoby się zastanowić nad taką forma promocji?

  Pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2009-05-14 12:46 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Znalazłem pare dni temu coś takiego na internecie. Jak myslicie podniesie to skuteczność reklamy?

  Pay-per-View Full Screen jest to innowacyjny model emisji reklamy wideo w Internecie, w którym użytkownik inicjuje oglądanie reklamy i potwierdza aktywne obejrzenia poprzez akcję po jej zakończeniu - np. poprzez potwierdzające klikniecie w wyznaczony obszar. Reklama jest prezentowana na całym ekranie, na czarnym tle. Nie ma możliwości obejrzenia reklamy w oknie, czy też przełączenia na inną aplikację lub robienia czegokolwiek innego na komputerze. Tym samym podczas emisji spotu nic nie rozprasza uwagi użytkownika.

  Dodatkową opcją dostępną dla reklamodawców jest możliwość zadania użytkownikowi dowolnego pytania przed i po emisji reklamy.

  W modelu Pay-per-View Full Screen zastosowano rozliczanie kosztów reklamy według formuły CPV (Cost Per View). Wskaźnik ten podkreśla, że reklamodawca w przeciwieństwie do CPM (Cost per Mile) ponosi koszty tylko za rzeczywiście obejrzane, a nie jedynie wyświetlane reklamy.

  Model Pay-per-View Full Screen został stworzony głównie z myślą o reklamodawcach by zniwelować słabe strony reklamy w sieci i pomóc im zoptymalizować wydatki na reklamy wideo w Internecie.

  Model Pay-per-View Full Screen po raz pierwszy został opracowany i zastosowany przez twórców serwisu Otineo.com. W serwisie w zamian za obejrzane reklamy użytkownicy są gratyfikowani.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2009-05-22 12:59 autor odpowiedzi: Marcin Siedlecki

  Co do reklamy internetowej... to mi i tak się wydaje, że najskuteczniejsze jest dobre wypozycjonowanie strony. Wyskakujące okienka doprowadzają mnie osobiście do szewskiej pasji....:eek:

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2009-10-24 19:01 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Reklama internetowa to oczywiście dobdra forma reklamy jezeli cziałająca firma rozszeża swoja działalność poza rynki lokalne, jezeli chodzi o reklame w obrębie wojewudztwa to stworzenie strony inetrnteowej w celu zapoznania sie potencjalnych klientów z ofertą fimy powinno być porzedzone kampanią tzw. stopa w drzwiach.

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2010-02-25 21:29 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Dokładnie!Prowadzę małą agencję reklamową i zaczynałem od "stopy w drzwiach". Obecnie jest innaczej. Co mogę polecić? Jeżeli zaczynasz-umieść się na portalach społecznościowych Twojego Regionu. Pokaż się też ludziom jako marka np. jako sponsor filmu (dedykowanego np. dzieciom)w kinie. Śmieszne? A kto te dzieci tam przyprowadza?:) U mnie zadziałało-testowane na kliencie z branży budowlanej (beton)(!) Koszt: 700 zł w moim przypadku. Zwróciło się 5x przy pierwszym kliencie. Wogóle szukajcie czegoś autorskiego. Dobra reklama to sztuka!Pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2010-09-13 17:08 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Obecnie najlepszym sposobem na dotarcie do klienta staje się internet, który ma praktycznie każdy, a każdy kto go ma, chętnie z niego korzysta. I tutaj z pomocą każdemu z przedsiębiorców mogą przyjść katalogi służące do prezentacji firm. Jednym z nich jest portal Zapiso.pl. Jest to serwis, który oprócz katalogu, promuje nowatorski system, służący do rezerwacji terminów wizyt on-line. Dzięki kalendarzowi on-line, każdy klient danego salonu kosmetycznego, gabinetu lekarskiego czy warsztatu może nie wychodząc z domu, zarezerwować sobie miejsce. Niewątpliwie jest to dogodny system zarówno dla klientów, jak i właścicieli.

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2010-11-25 22:26 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Wybacz ale katalogów jest tyle, że nikt z tego nie korzysta.

  Wyskakujące banery to przeżytek.

  Inwestuj czas w promocję w social media, stań się partnerem i członkiem społeczności

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-03-09 10:14 autor odpowiedzi: adkrapik

  Właśnie interesują mnie bannery. Sam przyznam, że mnie denerwuje jak wchodze na jakąś stronę i mi coś takiego wyskakuje, ale mimo wszystko wszędzie jest tego pełno. Może jednak to działa? Mimo że coś takiego Cię zdenerwuje, to mimo wszystko rzucisz na to okiem i zobaczysz co to jest. Więc chyba może zainteresować kogoś reklamowanym produktem?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-03-14 19:59 autor odpowiedzi: agewind

  Katalogi to przeszłość, teraz google ma większe wymagania w zakresie linków do strony.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-05-16 10:33 autor odpowiedzi: konto usunięte

  A ja proponuję reklamę na samochodach. Z pewnością dojeżdżasz do klientów, więc reklama jak najbardziej będzie przemieszczać sie w terenie, dzięki czemu większa ilość potencjalnych klientów zapozna się z Twoją firmą. Skontaktuj się z Promotional Partners, oni na szeroką skalę przeprowadzają kampanie reklamowe oparte na reklamie mobilnej, działają na terenie całego kraju. Trudno znaleźć drugą taką specjalistyczną firmę w kraju. Kontakt znajdziesz na promotionalpartners.pl

  Oceń odpowiedź 2 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-05-28 16:09 autor odpowiedzi: raulq7

  Warto postawić na reklamę w internecie, w której można wyszczególnić kampanie adwords. Odpowiednio targetowane mogą przynosić satysfakcjonujące rezultaty. A w zmniejszeniu początkowych kosztów tej kampanii pomagają specjalne kupony, o których więcej na

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-06-10 12:49 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Najlepsze dzisiaj portale do reklamy do facebook i youtube

  natomiast najlpsze efekty przynosi budowanie relacji z klientami, dawanie im wiedzy za darmo pozyskująć tym samy adres email

  a ostatnio coraz częściej widzimy zastosowanie marketingu wirusowego i partyzanckiego.

  Jesli chesz wiedzieć co to takiego i co więcej jak samemu stworzyć dobrą kampanię reklamową opartą o marketing wirusowy zapraszam na darmowe szkolenie

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-07-08 22:11 autor odpowiedzi: jędruś

  Moja firmę bardzo wspomogła reklama w internecie - zwykłe linki sponsorowane i pozycjonowanie strony- robi mi to doświadczona firma,świetnie doradzają w kwestiach reklamy - mogę polecić

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Strony: 1 2

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Marketing / Reklama / PR

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy