eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Wznowienie działalności a kasa fiskalna


2013-08-12 14:55 autor: 1983kamila

6 124 odsłon

Wznowienie działalności a kasa fiskalna

Prowadziłam działalność w latach 2010-2011, ryczałt 3%. Powinnam w międzyczasie zainstalować kasę fiskalną, jednak nie byłam tego świadoma i tego nie zrobiłam. Zamknęłam na rok działalność, w tym roku będę ją otwierać ponownie. Czy z dniem otwarcia powinnam już mieć zainstalowaną kasę?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-08-12 15:02 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe TAX-NET Jacek Adamczak

    W przepisach dotyczących kas fiskalnych nie istnieje pojęcie zawieszenia działalności. W związku z tym podatnik, który przekroczył limit uprawniający do zwolnienia z ewidencji sprzedaży przy użyciu urządzeń fiskalnych, zobowiązany prowadzić tą ewidencję z zastosowaniem kasy fiskalnej. Bez znaczenie jest fakt zawieszenia lub nawet likwidacji i ponownego otwarcia działalności gospodarczej przez tego samego podatnika.

    Księgowa obsługa internetowa - cała Polska. Ceny już od 39,90/mc. www.taxnetto.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • 1983kamila

    Dodano 2013-11-19 16:10 przez 1983kamila

    Kolejna kasa fiskalna. Ile mam czasu na jej wprowadzenie?

    Prowadzę sklep, ryczałt 3% i posiadam kasę fiskalną. Wiem, że otwierając kolejny punkt mam obowiązek zakupu kasy. Czy jest na to jakiś termin np. 7 dni od otwarcia?

  • gocha0205

    Dodano 2013-07-24 22:57 przez gocha0205

    Jestem na ryczałcie. Przekroczony limit na kasę fiskalną

    Witam,
    1. Przyszło pismo z urzędu, że przekroczyłam limit na kasę w 2012 r. - limit 20 tys., a ja 23 tys. - czyli powinnam mieć kasę od 1 marca tak?
    2. Działalność od 2011. Czy limit wynosi 20000 czy 40000?
    3. Zapytanie z urzędu: jaką część przychodu wykazanego ww. zeznaniu dotyczy sprzedaży na rzec...

  • podatniczka

    Dodano 2013-06-20 15:34 przez podatniczka

    Kara za kasę fiskalną po terminie

    Osoba prowadząca działalność jednoosobową powinna już we wrześniu 2012 r. (przekroczyła wtedy limit 20 000 zł dla nowootwartych firm), zainstalować kasę. Całą sprzedaż ma udokumentowaną fakturami VAT (również dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej).
    Czy tej osobie grozi za to...

  • lobo87

    Dodano 2013-04-28 15:41 przez lobo87

    Działalność gospodarcza sezonowa a konieczność instalacji kasy fiskalnej

    Witam,
    Jeśli prowadziłem działalność gospodarczą sezonową (lipiec, sierpień) w 2012 roku i obrót wyniósł  13000 zł, a przez resztę miesięcy działalność była zawieszona, a ja nie uzyskałem żadnych innych dochodów, to czy w tym roku muszę mieć kasę fiskalną czy jeszcze jestem z tego obowiązku zwolnion...

  • jarcyk5422

    Dodano 2014-02-10 11:23 przez jarcyk5422

    Kiedy konieczny jest zakup kasy fiskalnej?

    Witam,
    prowadzę działalność na ryczałcie od 15.04.2013 W ubiegłym roku miałem przychód w wysokości 13,790 zł, a więc nie przekroczyłem progu 14,221 zł (miesiące wyliczone proporcjonalnie) na 2013 r. W styczniu tego roku osiągnąłem jednak przychód 3305 zł. Czy muszę od 1 marca mieć kasę fiskalną?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Dokumentowanie najmu - kiedy kasa fiskalna nie jest konieczna?

    Dokumentowanie najmu - kiedy kasa fiskalna nie jest konieczna?

    Generalny obowiązek prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej w działalności podatnika wynika z art. 111 ust. 1 ustawy o VAT. Powstaje z chwilą rozpoczęcia sprzedaży na rzecz osób fizycznych ...

  • Czy jedna kasa fiskalna może obsłużyć kilka punktów handlowych?

    Czy jedna kasa fiskalna może obsłużyć kilka punktów handlowych?

    Sprzedaż na rzecz osób fizycznych co do zasady musi być ewidencjonowana przy użyciu kasy fiskalnej (o ile sprzedawca nie korzysta ze zwolnień w tym zakresie). Ustawodawca nie wskazuje jednak ile takich urządzeń sprzedawca powinien posiadać ...

  • Nauka języków obcych bez kasy fiskalnej

    Nauka języków obcych bez kasy fiskalnej

    Świadczenie usług nauki języków obcych korzysta aż z dwóch niezależnych zwolnień z obowiązku ewidencjonowania ich za pomocą kasy rejestrującej. Jedno z nich odnosi się do odpowiedniego dokumentowania takiej sprzedaży, drugie zaś do ...

  • Likwidacja i ponowne otwarcie firmy a kasa fiskalna

    Likwidacja i ponowne otwarcie firmy a kasa fiskalna

    Przedsiębiorcy dokonujący sprzedaży dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej czy rolników ryczałtowych, co do zasady mają obowiązek ewidencjonować tę sprzedaż na kasie fiskalnej. A co w przypadku, gdy ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania