eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Korekta faktury po zwrocie za nierzetelne wykonanie zamówienia


2013-05-15 21:27 autor: Marian

3 126 odsłon

Korekta faktury po zwrocie za nierzetelne wykonanie zamówienia

Kontrahent zażądał zwrotu wynagrodzenia w związku z nierzetelnym wykonaniem zamówienia. Zgodnie z podpisaną umową miał do tego prawo.

Faktura VAT za wykonaną usługę została wystawiona w listopadzie 2012 r., a zwrot należności wystąpił w maju 2013 r.

Czy można wystawić fakrurę korygującą? Jeżeli tak to w jakiej formie?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-05-16 05:54 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe TAX-NET Jacek Adamczak

    Należy wystawić fakturę korygującą w maju 2013. Proszę pamiętać, że aby dokonać obnizenia podatku vat o kwotę korekty, konieczne jest posiadanie przed upływem terminu do złożenia deklaracji podatkowej za dany okres rozliczeniowy (maj lub 3 kwartał), w którym nabywca towaru lub usługi otrzymał korektę faktury, potwierdzenia otrzymania korekty faktury przez nabywcę. Art.29 ust.4a ustawy o podatku od towarów i usług.

    Księgowa obsługa internetowa - cała Polska. Ceny już od 39,90/mc. www.taxnetto.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • konto usunięte

    Dodano 2013-04-26 09:41 przez konto usunięte

    Faktura korygująca dane nabywcy?

    Czy fakturą korygującą mogę tylko zmienić wartości faktury czy dane też?
    A może to klient mi powinien przysłać dokument korygujący dane?

  • piti26

    Dodano 2013-03-26 11:14 przez piti26

    Jedna faktura - trzy korekty

    Witam,
    Mam dość dziwny problem, ponieważ muszę zrobić korektę - w sumie już trzecią - więc chciałbym prosić o pomoc.
    Faktura nr 3 przykładowo zawiera:
    Długopisy ilość : 144 x 5,26 zł = 599,64 zł
    Zeszyty ilość: 200 x 4,49 zł = 498,00 zł
    Okazało się, że jest błąd ponieważ długopisów było 171 sztuk, a ...

  • konto usunięte

    Dodano 2013-02-18 12:15 przez konto usunięte

    Czy podpis kontrahenta jest potrzebny na korekcie?

    Wystawiłam korektę zwiększającą wartość faktury pierwotnej. Czy muszę ubiegać się o podpis kontrahenta i czy urząd skarbowy tego wymaga?

  • XYZ243

    Dodano 2013-08-13 12:19 przez XYZ243

    Błędna kwota VAT na fakturze

    Wystawiłem fakturę sprzedażową, ale pomyliłem się przy obliczaniu stawki VAT i dałem o 0,46 zł groszy za małą kwotę (kwota VAT powinna być 149,13, a ja wystawiłem na kwotę 148,67). Chciałem zrobić korektę faktury tylko czy tę korektę powinienem wystawić z datą lipcową czy sierpniową?

  • pat1233

    Dodano 2021-07-13 10:29 przez pat1233

    korekta faktury eksportowej

    Czy korekta błędnych danych adresowych i nr NIP na fakturze eksportowej (VAT 0%) wymaga wystawienia poprawnej faktury już z VAT 23%? Dodam, że posiadam już SAD IE599.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania