eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Mała firma - księgowość


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2013-02-13 18:36 autor: mara3

3 282 odsłon

Mała firma - księgowość

Dopiero co założyłam firmę, potrzebuję sprawdzonego, rzetelnego programu do rozliczania podatków pit, vat oraz do wystawiania faktur. Najlepiej niedrogiego. Rozważam wybór szybkiej faktury .pl bo jest chyba najbardziej prostymi i czytelnym programem online, ale chętnie dowiem się co polecacie i jakie macie zdanie.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-02-13 21:42 autor odpowiedzi: konto usunięte

  W innym miejscu napisałaś, że z tego programu już korzystasz.

  "Programu nie znam natomiast sama stronka bardzo ułatwia mi życie na codzień. Prosto i szybko wystawiam sobie faktury. Kumpel, kupił program w hipermarkecie i non stop ma jakies problemu a to system nie taki, a to nową wersję musi zainstalować, a u mnie bez problemów."

  Wybacz, ale trąci to kryptoreklamą...


  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-02-13 22:24 autor odpowiedzi: wfirma.pl - księgowość online

  No to może ja tutaj dorzucę co nieco :) Program sam nie rozwiązuje braku wiedzy, jak wszędzie tak i tu muszę zwrócić uwagę że przedsiebiorcy na ogół nie zdają sonbie sprawy ze swojej niewiedzy. Uważam że na wstępie trzeba rozeznać czy prowadzona działalnośc jest prosta z punktu widzenia prawa podatkowego czy rodzi szereg problemów. W tym pierwszym przypadku można dać sobie radę korzystając z serwisów księgowości online. Jednak w przypadku gdy działalność jest skomplikowana, dochodzi do WNT, eksportu, transport międzynarodowy itp. zalecałbym korzystanie z profesjonalnego biura rachunkowego. I to poleconego przez kogoś znajomego. Od radzam patrzenie na cenę. Jak wszystko tak i usługi księgowe mają pewne minimum ile mogą kosztować by zapewnić profesjonalną obsługę.

  Ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego i księgowości w serwisie wfirma.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-02-14 08:55 autor odpowiedzi: 1Marta12

  Sądzę, że to w znacznej mierze prawda. Choć przecież zakładając działalność wiekszość z nas stara się zasięgnąć stosownych informacji. Małe firmy prawie zawsze wybiorą najtańsze rozwiązanie, a to oznacza raczej zakup oprogramowania lub księgowość online, niż biuro rachunkowe.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-02-14 11:23 autor odpowiedzi: konto usunięte

  "Małe firmy prawie zawsze wybiorą najtańsze rozwiązanie, a to oznacza raczej zakup oprogramowania lub księgowość online, niż biuro rachunkowe."

  Najtańsze, co nie oznacza najrozsądniejsze.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-02-15 09:49 autor odpowiedzi: 1Marta12

  "Najtańsze, co nie oznacza najrozsądniejsze."


  Oczywiście, ale w przypadku ludzi, którzy pracują tylko dla siebie, ewentualnie z jednym, dwoma pracownikami, i mają głowę na karku, takie rozwiązanie może być optymalne.

  Z wielu względów zawsze warto zatrudnić zawodowców, ale to zazwczaj dodatkowe koszty. A nie każdy początkujący przedsiębiorca ma udany start.

  fesel2 skomentował/a odpowiedź 2013-05-07 16:49

  Jeżeli coś jest tanie to nie znaczy że jest zaraz najgorsze. Korzystam od niedawna z Szybkafaktura.pl. Korzystam głównie z funkcji umożliwiających ewidencję i wystawianie faktur VAT oraz rozliczam pity. Jeszcze nie poznałam wszystkich funkcji aplikacji ale jak na razie aplikacja spełnia moje wymagania.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-02-15 10:15 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Zajrzyj do wątku: "7269-koszty-czynszu".

  Pytający zadał pytanie, na które ekspert udzielił mu odpowiedzi. I wszystko OK.

  Ale pytający nie wie, że już popełnił błąd i wyrzuca pieniądze oraz nie wie o co zapytać jeszcze, a być może mógłby uzyskać więcej niż zwrot czynszu.

  Czyli być może traci podwójnie.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-11-05 17:04 autor odpowiedzi: dorismenka

  Używam programu superksięgowa, korzystam z niego od początku prowadzenia działalności, czyli ponad rok. Łatwy w obsłudze, dość przyjazny interfejs. Ogólnie jestem zadowolona, ma sporo wzorców faktur w bazie. Jeśli chodzi o dodatkowe opcje to przydatne jest mailowe przypomnienia o wpłatach do ZUS i możliwość wysyłania dłużnikom wezwań do zapłaty. Program do fakturowania jest darmowy, rozbudowane opcje, jak dedykowana księgowa można wykupić od 49 zł.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Amulek

  Dodano 2012-11-11 19:03 przez Amulek

  Od czego zacząć prowadzenie księgowości?

  W najbliższym czasie mam podjąć się prowadzenia księgowości w zawiązującej się spółce z o.o. prowadzącej produkcję. Od roku 2004 nie zajmowałam się rachunkowością, a jeśli chodzi o produkcję to nie miałam z tym wcale styczności, stąd moje pytanie: "od czego zacząć"?

 • Kalite

  Dodano 2013-06-20 11:20 przez Kalite

  Refaktury. Jak je opisać, co do nich dołączyć?

  Refakturujemy raz w miesiącu koszty wysyłek i transportów na drugą firmę. Czy wystarczy w tytule napisać refaktura wysyłek lub usług transportowych w okresie np. 01.01-31.01.2013, czy muszą być jeszcze jakieś załączniki lub inne wykazy do tego typu faktur? Czy do KPiR wpisuję to w kolumnę 7 (sprzeda...

 • ankak

  Dodano 2013-05-22 14:30 przez ankak

  Jak ująć w księgach marżę za sprzedaż towaru?

  Dzień dobry,
  Jesteśmy spółką z o.o. i prowadzimy stołówkę przy szkole. Oprócz sprzedawanych obiadów chcemy sprzedawać lody w lecie. Zakupiliśmy lody po cenie netto 1 zł VAT i chcę naliczyć marżę np. 20% od ceny netto. 
  Jak ująć to w księgach rachunkowych? Stworzyć sobie konto 2* jako marża i tu wrzu...

 • eclairs

  Dodano 2013-03-27 21:53 przez eclairs

  Jakie ewidencje zobowiązany jest prowadzić przedsiębiorca?

  Za kilka dni będę przedsiębiorcą opodatkowanym na zasadach ogólnych i czynnym podatnikiem VAT, na początku bez obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Uprzejmie proszę o informację, jakie konkretnie ewidencje - poza podatkową księgą przychodów i rozchodów - muszę prowadzić, czy są gotowe druki? PS Jak ...

 • Falus

  Dodano 2013-02-27 09:35 przez Falus

  Zapłata za usługę na konto firmowe

  Witam,
  Prowadzę ewidencję sprzedaży i wystawiam rachunki dla zwolnionych podmiotowo z VAT. Mam pytanie odnośnie zapłaty za wykonaną usługę. Czy pieniądze, które dostaję za pracę muszą być wpłacane na konto firmowe jeżeli:
  1. Odnotowuję tylko w ewidencji sprzedaży i nie wystawiam rachunku?
  2. Wystawi...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania