eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › remenent początkowy i końcowy


2007-11-03 16:01 autor: anetta68

3 258 odsłon

remenent początkowy i końcowy

Witam Bardzo proszę o podpowiedź na temat remanentu początkowego, 3.11.07 otworzyłam sklep (prowadzę księgę przychodów i rozchodów) od tego dnia miałam zezwolenie na handel ALE towar zakupiłam 29. 10.07 wiem tylko tyle że mam spisać go na drukach inwentaryzacyjnych tylko nie wiem czy ma być tam wpisana cena towaru za którą ją zakupiłam czy ma być tam cena z moją marżą,cena towaru jaką zapłaciłam była ceną z vatem.To samo tyczy się remanentu końcowego. Anetta

PS jeśli było by to możliwe to proszę o odpowiedź na mój adres meil

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2007-11-03 18:10 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    A jest Pani VAT-owcem?

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2007-11-04 12:38 autor odpowiedzi: anetta68

    raczej nie bo nie przypominam sobie zebym wypelniala jakies druki.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2007-11-04 21:07 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    § 29. ust. 1 rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów

    Podatnik jest obowiązany wycenić materiały i towary handlowe objęte spisem z natury według cen zakupu lub nabycia albo według cen rynkowych z dnia sporządzenia spisu, jeżeli są one niższe od cen zakupu lub nabycia; spis z natury półwyrobów (półfabrykatów), wyrobów gotowych i braków własnej produkcji wycenia się według kosztów wytworzenia, a odpadów użytkowych, które w toku działalności utraciły swoją pierwotną wartość użytkową, wycenia się według wartości wynikającej z oszacowania uwzględniającego ich przydatność do dalszego użytkowania.

    W Pani przypadku: cena brutto zakupu.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2007-11-11 10:49 autor odpowiedzi: anetta68

    Bardzo dziekuje za odpowiedz.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2007-11-11 10:53 autor odpowiedzi: anetta68

    Aaaa mam jeszcze jedno pytanie - czy do księgi przychodów i rozchdów mogę wpisać sobie w koszty zakup paliwa do samochodu którym jadę po zakupy(prowadze ewidecje pojazdu)?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2007-11-11 14:26 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania