eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Usługa dojazd a ryczałt ewidencjonowany


2012-12-06 08:13 autor: johny25r6

8 898 odsłon

Usługa dojazd a ryczałt ewidencjonowany

Witam,

rozliczam się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych i nie jestem VAT-owcem. Pracuję jako podwykonawca firmy, która opłaca VAT.

Moje pytanie dotyczy: Jak rozliczyć dojazd do miejsca wykonywania usługi i z powrotem (jak to ująć na rachunku), auto jest moim prywatnym nie firmowym. Jak od tego wyliczyć podatek do urzędu skarbowego za dany miesiąc?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • johny25r6

  Dodano 2012-12-08 08:34 przez johny25r6

  Prywatne auto a ryczałt

  Witam,
  rozliczam się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych i nie jestem VAT-owcem. Jestem podwykonawcą firmy, która opłaca VAT, moje pytanie dotyczy: Jak rozliczyć dojazd do miejsca wykonywania usługi i z powrotem (jak to ująć na rachunku), auto jest moim prywatnym nie firmowym.
  Jak od t...

 • Majchrzak

  Dodano 2012-07-27 22:50 przez Majchrzak

  Składka na ubezpieczenie firmy

  Witam
  Mam takie pytanie. Ubezpieczyłam firmę, czy mogę wrzucić składkę roczną w koszty, muszę ją rozbić na ten i następny rok i czy kwota składki jest zwolniona z VAT jeśli nie to jaki VAT.
  Pozdrawiam

 • ginevra1985r

  Dodano 2013-02-14 15:32 przez ginevra1985r

  Ryczałt 3%. Proszę o pomoc.

  Witam,Mój mąż zakłada działalność gospodarczą, dokładnie handel obwoźny zniczami i stroikami. Mam kilka pytań odnośnie ryczałtu 3%, a mianowicie: 1. Jak obliczyć ten podatek, jeżeli mąż będzie odprowadzał do ZUS-u tylko składkę zdrowotną: Jeżeli miesięczna sprzedaż początkowo wyjdzie 500 zł? Który s...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-01-02 16:55 przez konto usunięte

  Jestem VAT-owcem czy opłaca mi zwolnienie z VAT-u?

  Witam, proszę o pomoc, mam działalność gospodarczą Odszkodowania, lecz teraz chcę poszerzyć o handel kempingami z za granicy, koszty to paliwo telefon. Nie wiem czy zostać przy vacie czy przejść na ryczałt. Czy na ryczałcie zapłacę 3% od całej sprzedaży czy tylko od zysku? Tak samo przy vacie, każdy...

 • justynafr

  Dodano 2012-12-31 10:03 przez justynafr

  Jak odliczyć rachunek od nievatowca?

  Nievatowiec wystawił mi rachunek na usługi konsultingowe na kwotę 5000 zł. Jestem vatowcem i mam pytanie jak wprowadzić ją w koszty? Wiem, że nie powinnam uwzględniać go w ewidencji VAT ale jak taki rachunek obniży mój przychód, jak stanie się on kosztem który obniży mój podatek dochodowy?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania