eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Podatek VAT


2012-07-30 10:19 autor: Majchrzak

2 420 odsłon

Podatek VAT

Witam 

Zadałam Państwu WCZEŚNIEJ PYTANIE "Mam taki problem, mam w zwyczaju wystawiać fakturę i odsyłać ją do kontrahenta w celu podpisania i odesłania kopii a do rejestru wkładam kopie wystawionej faktury następnie po otrzymaniu zamieniam dokumenty, niestety  przez przypadek nie ujęłam w KPiR faktury wystawionej dla kontrahenta w marcu, a otrzymałam ja dopiero w czerwcu, bardzo proszę o pomoc czy mam zrobić korektę Vat za tamten miesiąc czy jest może jakieś inne rozwiązanie może zaksięgować ją teraz?"

Otrzymałam otpowiedż iż muszę złożyć korektę marca.

Wysłałam korektę do urzędu i zauważyłam iż zostało mi 11zł różnicy podatku naliczonego nad należnym, przerzuciłam go na miesiąc kwiećień zrobiłam korektę i zmniejszyło mi podatek do zaplacenia, tylko nadal wisi mi te 11 zł różnicy (ponieważ wpłaciłam więcej) czy mam robić kolejną korektę w maju (wpłacałam podatek) i czerwcu aż do momentu kiedy będę wpłacała podatek do urzędy?

Z góry dziękuję

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-08-03 07:24 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Coś mi tu nie gra. Proszę jeszcze raz dobrze popatrzeć w papiery. Zwiększyła się Pani sprzedaż, a mimo to zobowiązanie podatkowe (czyli podatek) wyszło mniejsze niż wcześniej?

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania