eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › pomoc ws. rozliczania (serwis ogłoszeniowy)


2012-05-07 22:02 autor: camilu

2 390 odsłon

pomoc ws. rozliczania (serwis ogłoszeniowy)

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie dotyczące rozliczania się z prowadzenia serwisu ogłoszeniowego (użytkownik płaci za dodanie ogłoszenia). Jestem kompletnie zielony w sprawach podatkowych dlatego potrzebuję żeby ktoś kto zna się na tym podpowiedział mi jak to wygląda.
Załóżmy hipotetycznie ze ogłoszeniodawca za emisję ogłoszenia płaci przelewem internetowym 10zł (dochodzi tu również ok. 3% prowizji dla "dotpay", "payu" czy jakiegoś innego serwisu)

A może lepiej księgowość zostawić biurom rachunkowym ? Jak wygląda wtedy kwestia wynagrodzenia za prowadzenie księgowości firmy i na czym ja, jako przedsiębiorca musiałbym się skupić ?

pozdrawiam.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-05-08 22:00 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    W przypadku biura - skupić się na prowadzeniu biznesu i dostarczaniu dokumentów do biura rachunkowego. Oni podatkowo zajmą się resztą (oczywiście trzeba też jeszcze płacić podatki - biuro nas z tego niestety nie wyręczy ;) ). Jeżeli początek przygody z podatkami, to takie rozwiązanie wydaje się na starcie najbardziej sensowne.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania