eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Księgowanie jako firma fakury z Niemiec z § 25a UStG?


2023-02-15 00:33 autor: konradciem

1 809 odsłon

Księgowanie jako firma fakury z Niemiec z § 25a UStG?

Dzień dobry,
zakupiłem towar (odnowiony telefon) z Niemiec na firmę, jednak na fakturze nie widnieje mój VAT UE, a sprzedawca poinformował mnie o tym, że nie może wpisać na fakturę mojego NIPu powołując sie na "Towar używany/regulacja specjalna (§ 25a UStG - ustawa o podatku dochodowym)". Czy mogę zaksięgować taką fakturę?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2023-03-02 12:31 autor odpowiedzi: Krzysztof S.

    oczywiście że tak. Z tym że nie jest to traktowane jako transakcja wewątrzwspólnotowa. Na pewno chodziło o ichniejszą ustawę o podatku od wartości dodanej (nasz VAT) a nie o podatku dochodowym :)

    KLM TAX Krzysztof Skrzypek doradca podatkowy 12444

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania