eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Jaki kod GTU dla serwisu opon?


24 dni temu, 15:22 autor: ania1976

1 260 odsłon

Jaki kod GTU dla serwisu opon?

Witam. Prowadzimy z mężem serwis opon. Wykonujemy usługi napraw opon, przełożenia opon i kół oraz sprzedaż opon nowych. Szukałam kodów GTU do naszej działalności, ale nie znalazłam. Proszę o pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 23 dni temu, 10:01 autor odpowiedzi: Dorota Ł.

  Dla napraw samochodowych czasami trzeba użyć kodu GTU 07 lub GTU 03. 
  Z tego, co mi wiadomo, to sprzedaż opon nie podlega pod kody GTU.  Jednak proszę samemu sprawdzić, czy państwa usługi mieszczą się w opisie poniżej.

  Kod GTU_07 stosuje się w przypadku sprzedaży pojazdów lub części samochodowych o kodach wyłącznie CN 8701-8708 oraz 8708 10 (oznaczenie dotyczy grup oraz podgrup, wykazana oddzielnie podpozycja CN 8708 10 mieści się w pozycji CN 8708 i stanowi jedynie doprecyzowanie wskazanej grupy towarowej).

  Klasyfikacje CN można znaleźć m.in. na stronie GUS:

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Iza1238
 • awi_j

  Dodano 21 dni temu, 20:06 przez awi_j

  Kod GTU i procedury w JPK VAT

  Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, ryczałt, wykonuję usługi spawalnicze, aktualnie na terenie Niemiec, spawanie kotłów.
  Do jakiego kodu GTU zaliczyć takie usługi? Jakie oznaczenie procedury mają zastosowanie do usług spawalniczych za granicą, ryczałt?
  Czy VAT UE mam obowiązek dalej wysył...

 • bonkanaj

  Dodano 2019-04-03 11:10 przez bonkanaj

  Ujęcie faktury deklaracji VAT i JPK

  Otrzymałe fakturę z holenderskiej irmy Gumtree za ogłoszenie. Faktura opiewa na 15 zł, VAT 0%. Jest adnotacja, że jeśli dokument nie zawiera podatku VAT zastosowano mechanizm odwrotnego obciążenia.Proszę o pomoc, jestem płatnikiem VAT czynnym i jestem na PKPiR.

 • maniek900728

  Dodano 2019-04-03 09:06 przez maniek900728

  Plik JPK

  Witam,zamierzam otworzyć jednoosobową działalność gospodarcza i nurtuje mnie pytanie odnośnie pliku JPK.Czy ja jako przedsiębiorca mający podpisaną umowę z biurem rachunkowym potrzebuję programu do faktur, który generuje plik JPK  czy mogę korzystać z darmowego, który nie generuje owego pliku?

 • jmbbc

  Dodano 2018-11-13 13:10 przez jmbbc

  Jakie deklaracje muszę składać przy jednoosobowej działalności gospodarczej?

  Witam,jako jednoosobowa działalność gospodarcza, nie będąca VAT-owcem, to jakie deklaracje i w jakim terminie muszę składać? Wiem, że DRA do ZUS do 10-go, z JPK jestem zwolniona? I co do US? Czy jeszcze gdzieś?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Nowy JPK_VAT: kody GTU i kary za błędy

  Nowy JPK_VAT: kody GTU i kary za błędy

  Podatnicy od 1 października są zobowiązani do sporządzania nowej struktury JPK_V7. Wprowadza ona szereg zmian w zakresie danych, jakie będą przekazywane do organów podatkowych. Zawarte w niej informacje mają służyć zautomatyzowanemu ...

 • Sprzedaż kosmetyków: oznaczenia GTU

  Sprzedaż kosmetyków: oznaczenia GTU

  Obowiązkowemu oznaczeniu kodem GTU_01 podlegają tylko wyroby alkoholowe przeznaczone do spożycia. Stąd symbolu tego nie należy stosować przy sprzedaży kosmetyków, w których znajduje się skażony alkohol, niezdatny do spożycia - uznał ...

 • Do jakich transakcji sprzedaży i zakupu należy stosować oznaczenie WEW w nowym JPK_VAT?

  Do jakich transakcji sprzedaży i zakupu należy stosować oznaczenie WEW w nowym JPK_VAT?

  Nowy JPK_VAT z deklaracją wymaga od podatników podawania szeregu dodatkowych informacji - w tym rodzajów niektórych dokumentów. Są to m.in. faktury VAT RR, dokumenty zbiorcze czy faktury do paragonów. Fiskus chce wiedzieć też o ...

 • GTU: usługi transportowe a spedycyjne w nowym JPK_VAT

  GTU: usługi transportowe a spedycyjne w nowym JPK_VAT

  13 grup towarów i usług podatnicy muszą raportować fiskusowi w wysyłanych od rozliczeń za październik plikach JPK w zakresie sprzedaży. Wśród tych znalazły się usługi transportowe oraz magazynowe. A co z usługami spedycyjnymi?

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania