eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › brak kasy fiskalnej


2010-04-10 19:36 autor: IGMA77

3 024 odsłon

brak kasy fiskalnej

witam

Jaka karę wymierzają urzedy skarbowe za brak kasy fiskalnej, czy zabieraja 30% z podatku należnego? jak mam to wyliczyc?Czy mozna jakoś wytlumaczyc sie dlaczego nie zakupiłam kasy.Czy można uniknąc konsekwencji.Prowadziłam firme oferującą sprzedaż usług budowlanych, dochody przekroczyły 40 tys.Bardzo proszę o poradę.Z góry dziękuję.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2010-04-19 18:38 autor odpowiedzi: riko25

    Podatnik, który pomimo ciążącego na nim obowiązku nie rozpoczął ewidencjonowania na kasie rejestrującej, podlega sankcji pod postacią dodatkowego zobowiązania w wysokości odpowiadającej 30% kwoty podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług/ art. 111 ust. 2 ustawy o VAT/.

    US wylicza to za okres do momentu rozpoczęcia prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego z zastosowaniem kas rejestrujących Narażona jesteś też na sankcje karne skarbowe. Podatnik, który nie prowadzi ewidencji za pomocą kasy rejestrującej, narusza jednocześnie przepis art. 62 § 4 k.k.s. Zgodnie z nim karze do 180 stawek dziennych podlega także ten, kto wbrew przepisom ustawy dokona sprzedaży z pominięciem kasy rejestrującej.

    A dlaczego nie zgłaszasz przekroczenia sprzedaży i nie kupujesz kasy fiskalnej jak najszybciej, nie ma na co czekać . Propomuje pospieszyć się bo Urząd Skarbowy jest czujny.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2010-04-25 14:01 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Przy czym jak to osoba fizyczna, to jak US wymierzy karę z KKS-u, to 30% sankcji już nie powinno być.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-02-01 19:35 autor odpowiedzi: 1983kamila

    witam

    prowadze działalnosc od 2011 roku , rozpoczynajac byłam na szkoleniu a dopiero sie dowiedziałąm o limitach na kasy fiskalne , juz w 2011 przekroczyłam limit , jestem dalej na ryczałcie 3%. kasy jeszcze nie mam .(prowadze sklep z odzieza)

    jakie groza mi konsekwencje?

    wyczytałam ze składajac pismo i przyznajac sie do winy przez rozpoczeciem postepowania mozna uniknac kary , czy to prawda?

    prosze o odp

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania